توسعه کسب وکارهای محلی، بیکاری را کاهش می دهد

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، خبرگزاری خبرنگاران- عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: توسعه کسب وکارهای محلی منجر به رونق مالی و کاهش بیکاری خواهد شد.

توسعه کسب وکارهای محلی، بیکاری را کاهش می دهد

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، عضو هیات مدیره بانک در سفر به استان مرکزی در حاشیه بازدید از طرح گردشگری تاج وتخت در شهر اراک با اشاره به عملکرد 90 درصدی استان مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی گفت: اشتغال خرد می تواند بخش عمده بیکاری را کاهش دهد و بانک توسعه تعاون در این راستا نقش بسیار پررنگی را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه بانک توسعه تعاون به عنوان یک نهاد مالی توسعه ای به ارتقای جوامع محلی اولویت می دهد، گفت: تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون از ابتدای اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری تا به امروز 52 هزار و 464 اشتغال ایجاد نموده است.

عصارزاده تأکید کرد: بانک توسعه تعاون در قالب طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری 26 هزار و 768 طرح را تأمین مالی نموده است.

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون با بیان اینکه توسعه کسب وکارهای محلی و خرد عاملی معین کننده در کاهش فقر و افزایش اشتغال در کشور است، گفت: کسب وکارهای محلی و خرد، حوزه عمل افراد بیشتری را در اقتصاد یک کشور شامل می گردد و همین امر زمینه ساز کاهش فقر و افزایش فراوری می باشد.

وی عملکرد استان مرکزی در پرداخت تسهیلات تکلیفی را مثبت ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد: عملکرد بیش از 90 درصدی استان در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی نشان از جدیت مدیریت شعب استان مرکزی درعمل به تکالیف قانونی بانک است.

عصارزاده توضیح داد: شعب بانک توسعه تعاون دراستان مرکزی درقالب تسهیلات اشتغال پایدار و روستایی 207 طرح بزرگ و کوچک را تأمین مالی نموده است که مقدار تسهیلات پرداختی از 766 میلیارد ریال عبور نموده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات اشتغال زایی در سطح روستاها نقش مهمی در ارتقاء مالی این مکان ها دارد، گفت: تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در استان مرکزی تا به امروز حدود 800 شغل ایجاد نموده است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "توسعه کسب وکارهای محلی، بیکاری را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه کسب وکارهای محلی، بیکاری را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید