شرایط مبهم لژیونر های فوتسال در لیگ های خارجی

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، بازیکنان لژیونر فوتسال کشورمان برای شرکت در تمرینات تیم های خارجی خود شرایط مبهمی دارند.

شرایط مبهم لژیونر های فوتسال در لیگ های خارجی

به گزارش ، ویروس کرونا در بیشتر نقاط دنیا شیوع پیدا کرد و باعث تعطیلی بسیاری از مسابقات ورزشی از جمله رقابت های المپیک توکیو ژاپن شد. به دنبال این موضوع لیگ های ورزش های دیگری همچون فوتبال به حالت تعطیلی درآمده و هنوز تعیین نیست چه زمانی مسابقات فوتبال و فوتسال در سطح دنیا آغاز خواهد شد. به همین دلیل بازیکنان لژیونر فوتسالیست کشورمان که در لیگ های مختلف دنیا بازی می نمایند هنوز شرایط بازی کردنشان در تیم های خارجی تعیین نیست و آنطور که به نظر می رسد حضور در ترکیب تیمشان فعلا در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

از جمله این بازیکنان می توان به احمد اسماعیل پور ملی پوش فوتسال کشورمان اشاره نمود که در تیم شنزن چین حضور دارد. رقابت های لیگ برتر فوتسال چین در حالی قرار است از 2 ماه دیگر آغاز شود که هنوز شرایط اسماعیل پور برای پیوستن به این تیم تعیین نیست و به خاطر آن که منشا شیوع ویروس کرونا از کشور چین بوده، اسماعیل پور فعلا تصمیم گرفته به این کشور سفر نکند و تمرینات خود را در ایران و در خانه پیگیری می نماید. زیرا اگر قرار باشد اسماعیل پور به چین برود باید یک هفته در قرنطینه خانگی بماند به همین دلیل این بازیکن نمی خواهد چنین ریسکی را انجام دهد و تصمیم گرفته تمرینات خود را در ایران انجام داده تا شرایط در چین به حالت عادی بر شود.

همچنین به دلیل آنکه تیم ملی فوتسال قرار است مردادماه در رقابت های جام ملت های آسیا شرکت کند، شنیده ها حاکی از آن است که تمرینات تیم ملی قرار است از اواخر خردادماه یا اوایل تیرماه برگزار شود، به همین دلیل اسماعیل پور به خاطر حضور در تمرینات تیم ملی، کادر فنی تیم ملی با مسئولان باشگاه شنزن چین وارد مذاکره خواهد شد و به احتمال بسیار زیاد بعد از انتها رقابت های جام ملت ها به ترکیب این تیم اضافه می شود.

از دیگر فوتسالیست های کشورمان که در خارج از ایران بازی می نماید، می توان به حسین طیبی بازیکن تیم غیرت قزاقستان اشاره نمود. طیبی که به خاطر شیوع ویروس کرونا نتوانست ایام عید به ایران سفر کند و به همین منظور در همان قزاقستان ماند. او اکنون تمرینات خود را در خانه اش در همان کشور قزاقستان پیگیری می نماید. حال باید دید که طیبی با آغاز تمرینات تیم ملی جهت حضور در مسابقات جام ملت های آسیا چه برنامه ای را در نظر خواهد گرفت. به هر حال قطعا کادر فنی تیم ملی با مسئولان باشگاه غیرت وارد مذاکره خواهند شد تا با اضافه شدن طیبی به اردوی تیم ملی موافقت نمایند.

مسابقات لیگ برتر فوتسال قزاقستان به دلیل شیوع کرونا هنوز آغاز نشده، هر چند شیوع ویروس کرونا در کشور قزاقستان به نسبت سایر کشور ها شرایط بهتری دارد، اما سازمان لیگ فوتسال این کشور تصمیم گرفته تا تعیین نشدن شرایط عادی در این کشور مسابقات لیگ را هم برگزار نکند و هنوز تعیین نیست که رقابت های لیگ برتر فوتسال قزاقستان چه زمانی آغاز خواهد شد. به دنبال همین موضوع مسئولان باشگاه فوتسال غیرت قزاقستان تا زمان تعیین شدن بازی های لیگ، از بازیکنان خود خواسته اند که تمرینات خودشان را در خانه و به صورت انفرادی برگزار نمایند تا با آغاز اولین دور تمرینات بعد از شکست کرونا، بازیکنان این تیم از لحاظ بدنی در شرایط مطلوبی قرار داشته باشند.

از دیگر بازیکنان لژیونر فوتسال کشورمان که در لیگ اندونزی بازی می نماید می توان به علی عابدین اشاره نمود که فصل گذشته در تیم واموس پیروز شد عملکرد بسیار پیروزی داشته باشد. عابدین پیش از آن که به لیگ اندونزی برود، در لیگ برتر کشورمان و در تیم آذرخش بندرعباس بازی می کرد و نمایش های زیبای او در این تیم جنوبی، نظر مسئولان باشگاه واموس را به سوی خود جلب کرد. عابدین فصل گذشته پیروز شد در تیم واموس عملکرد بسیار پیروزی داشته باشد و به همین دلیل مسئولان باشگاه واموس قرارداد او را برای فصل بعد هم تمدید کردند و قرار است فصل بعد هم در این تیم بازی کند.

به دلیل شیوع ویروس کرونا، لیگ برتر فوتسال اندونزی هنوز آغاز نشده و معلوم نیست این رقابت ها چه زمانی برگزار شود و به همین خاطر علی عابدین بازیکن لژیونر کشورمان تصمیم گرفت تا قبل از آغاز رقابت های لیگ برتر فوتسال اندنزی به کشورمان بازشود تا شرایط کشور اندونزی به حالت عادی برشود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شرایط مبهم لژیونر های فوتسال در لیگ های خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط مبهم لژیونر های فوتسال در لیگ های خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید