مصوبه 10 بندی ستاد اقتصادی دولت اجرایی می شود

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، تهران (پانا) - سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت که مصوبه 10 بند ستاد اقتصادی دولت اجرایی خواهد شد و مقدمات کار در حالی پیگیری است.

مصوبه 10 بندی ستاد اقتصادی دولت اجرایی می شود

به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه، ستاد اقتصادی دولت در جلسه مورخ 28 آذر مصوبه ای 10 بندی برای حمایت از بازار سرمایه داشت. از این مصوبه 10 بندی تنها یک بند که در خصوص سوخت گاز و خوراک صنایع بود، نیاز به تغییراتی در لایحه بودجه 1401 و تصویب مجلس دارد و بقیه موارد از اختیارات دولت است.

به همین علت تغییرات مورد نیاز برای اجرای این مصوبه در جلسه هیأت وزیران به تصویب رسید، براساس این مصوبه نرخ خوراک پتروشیمی ها در سال آینده با فرمول سال 1400 محاسبه شده و نرخ سوخت گاز صنایع هم 40 درصد نرخ خوراک پتروشیمی ها خواهد بود.

بند دیگر مصوبه ستاد اقتصادی دولت از جمله موارد مرتبط با تقویت صندوق تثبیت بازار سرمایه، بحث نرخ تسعیر ارز بانک ها و مؤسسات اعتباری و یا اوراق مشارکت از طریق تصویب آئین نامه در درون دولت اجرا می شود و نیاز به تغییر بودجه و مصوبه مجلس ندارد.

از نظر دولت بهبود شرایط بازار سرمایه با تغییر وضع متغییرهای کلان اقتصادی رقم خواهد خورد اما دولت بدون دخالت مستقیم از اجرای مصوباتی که به شرایط بازار کمک کند حمایت خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "مصوبه 10 بندی ستاد اقتصادی دولت اجرایی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه 10 بندی ستاد اقتصادی دولت اجرایی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید