لاوروف: دور آینده نشست های کمیته قانون اساسی سوریه متفاوت خواهد بود

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، وزیر خارجه روسیه ضمن تأکید بر اینکه باید به سوری ها برای مشخص سرنوشتشان فرصت داد، گفت، دور آینده نشست های کمیته قانون اساسی سوریه متفاوت خواهد بود.

لاوروف: دور آینده نشست های کمیته قانون اساسی سوریه متفاوت خواهد بود

، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در باشگاه گفتگوی والدای در مسکو گفت: ما به وسیله ارتباطمان با گی یر پدرسن، فرستاده سازمان ملل به سوریه و نمایندگان دولت و مخالفان سوری برای اتحاد و نزدیکی طرف ها کوشش می کنیم. نشست آینده کمیته قانون اساسی سوریه جدید و متفاوت خواهد بود چراکه برای اولین بار توافق شده رؤسای هیئت های دولت و مخالفان ملاقات مستقیمی داشته باشند.

وی گفت: پدرسن از این توافق که روسیه در رسیدن به آن یاری نموده، استقبال نموده است.

لاوروف گفت: آمریکا از داعش به عنوان ابزاری برای کارشکنی در حل سیاسی بحران سوریه استفاده و از شبه نظامیان جدایی طلب حمایت می نماید که این اقدام نقض آشکار قطعنامه های بین المللی است. آمریکا اراضی سوریه را اشغال و به غارت منابع طبیعی آن از جمله نفت و گاز می پردازد.

وی بر لزوم حل سیاسی بحران سوریه با استناد به قطعنامه 2254 شورای امنیت تأکید کرد و گفت: باید به سوری ها برای رسیدن به توافقی درباره معین سرنوشتشان فرصت بدهیم.

لاوروف گفت: بعضی از کشورها کوشش می نمایند موضوع انتخابات ریاست جمهوری آینده در سوریه را به تغییراتی که در فرایند سیاسی حاصل می گردد از جمله فعالیت کمیته قانون اساسی ربط بدهند. این مسئله امکان پذیر نیست چراکه فعالیت این کمیته در قطعنامه 2254 ذکر نشده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "لاوروف: دور آینده نشست های کمیته قانون اساسی سوریه متفاوت خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: دور آینده نشست های کمیته قانون اساسی سوریه متفاوت خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید