قلعه نویی: متاسفم برای کسانی که پیروزی مقابل بحرین را معجزه دانستند، عراق صلابت گذشته را ندارد

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، سرمربی گل گهر سیرجان گفت: متاسفم برای کسانی که پس از پیروزی تیم ملی مقابل بحرین گفتند این اتفاق معجزه بوده چرا که با این صحبت ها فوتبال ما را تحقیر کردند.

قلعه نویی: متاسفم برای کسانی که پیروزی مقابل بحرین را معجزه دانستند، عراق صلابت گذشته را ندارد

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، امیر قلعه نویی در مورد تعطیلی طولانی مسابقات لیگ به علت برگزاری بازی های تیم ملی، و آمادگی تیمش گفت: بیش از 40 سال است که در ورزش هستم. نقد و انتقاد باید باشد ولی نیت در نقد خیلی مهم است و این موضوع حلقه گمشده در کشور ما است. بعضی اوقات حب و بغض را با نقد قاطی می کنیم.

وی ادامه داد: در مورد تعطیلی لیگ باید بگویم که باید تمکین کنیم. بخشی از آن به خاطر لیگ قهرمانان آسیا بوده و بخشی هم به خاطر مسابقات تیم ملی است. بحث من این است که محور گمشده فوتبال ما برنامه ریزی است، این موضوع در فوتبال تمام کشورهای منطقه دیده می گردد ولی فقط در ایران است که دچار روزمرگی و بی برنامگی هستیم. واقعا برنامه نداریم و باید قبول کنیم این بی برنامگی باعث شده ضربه بخوریم. تعطیلات باعث شده تیم ها ضرر نمایند.

سرمربی تیم فوتبال گل گهر در مورد برگزاری دیدارهای تدارکاتی برای تیمش و حضور در تورنمنت مشهد گفت: واقعا مشهد جای خیلی خوبی برای اردوهای پیش از فصل است. هر نوع امکاناتی که بخواهیم در مشهد وجود دارد؛ از هتل گرفته تا امکانات ورزشی خوب. دو بازی تدارکاتی خوب انجام دادیم و جا دارد از حسینی و رحمتی تشکر کنم. از بازی هایی که انجام دادیم درس های خوبی گرفتیم. از رضا شکاری که یکی از استعدادهای خوب فوتبال ما است، توانستیم استفاده کنیم و شرایط خوبی پیدا نموده است. اگر مدیران باشگاه در این تیم باقی بمانند سیرجان در آینده یکی از قطب های فوتبال ایران و آسیا خواهد شد چون نگرش آنها نگرش بسیار خوبی است. در پی این بودیم که ثبات تیمی داشته باشیم، هرچند ما مزد زحمت هایمان را نگرفتیم. هم در لیگ و هم در جام حذفی شرایط خوبی داریم و ان شاءالله در سال های آینده شرایط بهتری خواهیم داشت.

قلعه نویی که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران صحبت می کرد، در مورد این موضوع که در جام حذفی میزبان آلومینیوم اراک خواهند بود، گفت: جام حذفی خیلی برای ما مهم است. آلومینیوم اراک تیم خیلی خیلی خوبی است. درست است که سال اولی است که در لیگ برتر حضور دارد ولی یک تیم باشخصیت است. ما یک بار در اراک بودیم و هواداران آنها به ما خوشامد گفتند و امیدوارم این اتفاقات در فوتبال ما نهادینه گردد. بازی با آلومینیوم حکم فینال را دارد. تیم ما هم هفته به هفته بهتر می گردد و به جام حذفی امیدوار هستیم.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال در مورد بازی حساس امشب ایران با عراق نام کرد: متاسفم برای عزیزانی که گفتند بردن بحرین معجزه بوده است. این صحبت ها فوتبال ما را تحقیر کرد. اگر بردن بحرین برای ما معجزه بوده بازی های ما در جام حهانی چه بوده است؟ ما از نظر نیروی انسانی و استعداد جزو 5 کشور اول دنیا هستیم. عزیزی خادم را هیچ کس اندازه من نمی شناسد، من در استقلال با او ارتباط داشتم و جلسات زیادی با هم برگزار کردیم. یک رئیس فدراسیون باید مترها را معین کند. اینکه بچه ها زحمت کشیدند و بحرین را بردند اتفاق خوبی است ولی باید ببینیم این کشور با کدام استان ما قابل مقایسه است. ما از کی روش در جام دنیای انتقاد می کردیم که چه بازی هایی انجام دادیم. امیدواریم که تیم ملی با این نسل استثنایی که دارد به مرحله بعد و در نهایت به جام دنیای صعود کند، شایستگی اش را نشان دهد و برای اولین بار از مرحله گروهی جام دنیای صعود کند.

وی ادامه داد: بازیکنان بسیار خوبی در داخل و همینطور لژیونرهای خوبی داریم. تیم ملی عراق هم نشان داده که صلابت گذشته را ندارد و نتایج خیلی خوبی نگرفته است. هر بازی شرایط خودش را دارد، مهم این است که وقتی داور سوت آغاز بازی را می زند چه عملکردی خواهیم داشت. یک اشتباه دروازه بان یا یک کارت قرمز می تواند نتیجه را تحت تاثیر قرار دهد. واقعا از نظر بازیکن 3 بر صفر جلو هستیم ولی باید ببینیم در روز بازی می توانیم قدرت مان را دیکته کنیم، یا اینکه روز بازیکنان مان است یا نه. همه نوع مسائل را داریم و فوتبال دلخوشی مردم است و امیدواریم آن چیزی که لیاقت مان است را به دست بیاوریم. خیلی بد است که این نسل بسوزد و امیدوارم تیم ملی را در جام دنیای ببینیم ولی متر و نگاه مان به تیم ملی باید عوض گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "قلعه نویی: متاسفم برای کسانی که پیروزی مقابل بحرین را معجزه دانستند، عراق صلابت گذشته را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی: متاسفم برای کسانی که پیروزی مقابل بحرین را معجزه دانستند، عراق صلابت گذشته را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید