جو بایدن: حمله به سوریه حاوی پیامی برای ایران بود!

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه به نقل از رویترز، جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا مدعی است که حملات شامگاه پنجشنبه جنگنده های آمریکایی علیه مواضعی در سوریه، حاوی پیامی برای ایران بوده است مبنی بر اینکه: نمی توانید بدون مجازات عمل کنید؛ پس مراقب باشید.

جو بایدن: حمله به سوریه حاوی پیامی برای ایران بود!

ادعا می گردد که آمریکایی ها این حملات را که علیه مواضع مقاومت در منطقه بوکمال در شرق سوریه انجام شد؛ به تلافی حملات هفته گذشته به پایگاه نظامیان آمریکایی در شهر اربیل اقلیم کردستان عراق انجام داده اند.

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، در حالی که گفته می گردد طی حمله جنگنده های آمریکایی به شرق سوریه، 9 تاسیسات متعلق به مقاومت ویران شده است؛ مایک پمپئو وزیر خارجه سابق آمریکا، اهمیت این اقدام را زیر سوال برد و با لحنی تمسخرآمیز خطاب به دولت جدید واشنگتن گفت: امیدوارم (جایی را هم زده باشید و) فقط بیابان را بمباران نکرده باشید. اگر دنبال چیزی که واقعاً آمریکا را تهدید می نماید، نرفته باشید؛ کارتان بی فایده است.

رجز خوانی بایدن در حالی است که ایران اقدام دولت جدید آمریکا را تجاوز آشکار به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه و نقض قوانین حقوق بین الملل خواند که منجر به تشدید درگیری های نظامی و بی ثباتی بیشتر منطقه خواهد شد.

چین و روسیه نیز خواهان احترام به حفظ تمامیت ارضی سوریه شده اند.

این در حالی است که بسیاری بر این باورند که اقدام بایدن مبنی بر هدف قرار دادن نیروهای هوادار ایران، با هدف تطمیع افکار داخلی آمریکا به ویژه جمهوریخواهان صورت گرفته تا به آنها بگوید اگرچه مایل به بازگشت به برجام است؛ اما در برابر نقش منطقه ای ایران نیز سکوت نخواهد کرد.

البته، بایدن به رغم همه ادعاها هنوز هیچ گام عملی برای جبران اشتباه دولت قبلی واشنگتن مبنی بر خروج از برجام برنداشته و با لحنی حق به جانب خواهان آن است که پیش از هر چیز، ایران اجرای تعهداتی را که در مواجهه با بدعهدی طرفین غربی برجام به حال تعلیق درآورده؛ از سر بگیرد!

منبع: خبرگزاری مهر

به "جو بایدن: حمله به سوریه حاوی پیامی برای ایران بود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جو بایدن: حمله به سوریه حاوی پیامی برای ایران بود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید