اولین اظهارنظر سخنگوی جدید کاخ سفید درباره ایران

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، سخنگوی جدید کاخ سفید در اولین اظهار نظر درباره ایران گفت: هرگونه اقدام درباره توافق هسته ای مستلزم آن است که جمهوری اسلامی الزامات مهم تحت توافق هسته ای را از سربگیرد.

اولین اظهارنظر سخنگوی جدید کاخ سفید درباره ایران

به گزارش مهر، جن ساکی سخنگوی جدید کاخ سفید بدون اشاره به عهد شکنی های آمریکا و طرف های اروپایی در مورد برجام عنوان داشت که هرگونه اقدام درباره توافق هسته ای مستلزم آن است که جمهوری اسلامی الزامات مهم تحت توافق هسته ای را از سربگیرد.

جن ساکی در نخستین کنفرانس خبری در پاسخ به سوال یک خبرنگار که پرسید قدم های بعدی در مورد ایران چه خواهد بود و آیا رئیس جمهوری آمریکا به توافق هسته ای بازمی شود؟، گفت: رئیس جمهوری آمریکا به وضوح گفته که باور دارد با پیگیری دیپلماسی، ایالات متحده در جست وجوی تمدید زمان و افزایش محدودیت های هسته ای بر ایران و همچنین دیگر موضوعات مورد نگرانی است. ایران باید پیروی از الزامات مهم تحت توافق هسته ای را از سربگیرد، تا بتوان آن را به پیش برد.

سخنگوی کاخ سفید اضافه کرد: همان طور که پیشتر اشاره کردم، ما انتظار خواهیم داشت که برخی از مکالمات اولیه (رئیس جمهوری آمریکا) با همتایان خارجی یا رهبران خارجی و شرکا و متحدان انجام شود و قطعاً پیش بینی می کنیم این نیز بخشی از مکالمات باشد.

پیشتر، اَنتونی بلینکن گزینه پیشنهادی جو بایدن به عنوان وزیر خارجه ایالات متحده در جلسه بررسی صلاحیت در سنا گفته بود اگر ایران به اجرای تعهداتش بازشود، ما نیز این کار را خواهیم کرد.

منبع: فرارو

به "اولین اظهارنظر سخنگوی جدید کاخ سفید درباره ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین اظهارنظر سخنگوی جدید کاخ سفید درباره ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید