کاظمی: تربیت خبرنگار در دستور کار وزارت آموزش و پرورش نهاده شد

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از تربیت دانش آموزان خبرنگار ذیل سازمان دانش آموزی اطلاع داد و گفت: احساس مسئولیت، نقادی، مطالبه گری و... را در دانش آموزان نهادینه خواهیم کرد.

کاظمی: تربیت خبرنگار در دستور کار وزارت آموزش و پرورش نهاده شد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ آموزش شبکه، علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در بخش باسخنگویان در برنامه زنده رویداد با اشاره به اقدامات عملیاتی حوزه پرورشی و فرهنگی در وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: دو برنامه تحولی وزارت آموزش و پرورش در دستور کار وزارتخانه است و ما 5 برنامه را در قالب دو بسته تحولی دنبال می کنیم.

وی اضافه نمود: بسته تحولی نخست تحت عنوان هر دانش آموز یک بسته تحولی است که یکی از بهترین اقدامات نقش پذیری دانش آموزان است.

کاظمی ادامه داد: حداقل هر دانش آموز یک نقش اجتماعی و یک تشکل را در دستور کار دارد و وقتی دانش آموز نقش می پذیرد و مسئولیتی را دنبال می نماید، درپی آنست که اطلاعات و آگاهی پیدا کند و وظایف خود را بدرستی اجرایی نماید.

وی حرف پذیری همسالان از یکدیگر را بهترین فرایند برای اجرای چنین برنامه هایی دانست و توضیح داد: ما در سازمان دانش آموزی این مهم را در قالب سه برنامه دنبال می کنیم که یکی از آن ها ایجاد شبکه عظیم وبلاگ آموزش شبکه پانا با استفاده از ظرفیت خبرگزاری پانای سازمان دانش آموزی است.

کاظمی ادامه داد: در وهله اول در هر استان کوشش داریم 10 خبرنگار پانا تربیت کنیم که 5 خبرنگار در حوزه پسران و 5 خبرنگار نیز در حوزه دختران در سطح استان ها هستند و سپس 750 منطقه آموزش و پرورش را در دستور کار داریم تا حداقل سه خبرنگار دختر و سه خبرنگار پسر را تربیت نماییم.

وی توضیح داد: حوزه خبری و خبررسانی یکی از بهترین ابزار های تربیتی است و کسی که در این حوزه کار می نماید، حساسیت، مسئولیت پذیری، آگاهی و اعتماد به نفس بالایی دارد.

کاظمی افزود: در فاز سوم نیز کوشش داریم با شعار هر مدرسه یک خبرنگار، و هر کلاس یک خبرنگار می رویم تا شبکه خبرگزاری را در راستای ایجاد موقعیت های تربیتی تقویت کنیم.

این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش در مورد شبکه عظیم دانش آموزی در آموزش و پرورش که نیروی انسانی خبری را برای آینده تربیت می نماید، گفت: برگزاری دوره های آموزشی تربیت مدرس و اساتید خبرنگاری را در دستور کار داریم و حدودا 60 استاد برجسته را انتخاب کردیم و از بهترین اساتید بهره برده ایم.

کاظمی افزود: در گام دوم کوشش داریم وبلاگ آموزش شبکه استانی را آموزش دهیم و این یکی از سه برنامه ماست.

وی اضافه نمود: مجلس دانش آموزی فضایی تعاملی ایجاد می نماید و دانش آموزان ورود یافته در این طرح، فضای آموزش و پرورش را در بخش های مختلف نقد و تحلیل می نمایند.

کاظمی در ادامه این مصاحبه رادیویی توضیح داد: همچنین احساس مسئولیت، نقادی، مطالبه گری و... را در دانش آموزان نهادینه خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کاظمی: تربیت خبرنگار در دستور کار وزارت آموزش و پرورش نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاظمی: تربیت خبرنگار در دستور کار وزارت آموزش و پرورش نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید