پالایشگاه تهران: آتش مهار شد ، مسئله ای در تامین بنزین پایتخت نیست

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، سخنگوی پالایشگاه نفت تهران گفت: آتش به طور کامل مهار شده و به هیچ یک از مخازن دیگر سرایت نکرده ولی چون فراورده نفتی بوده اطفای آن منوط به احتراق کل محتویات داخل مخزن است.

پالایشگاه تهران: آتش مهار شد ، مسئله ای در تامین بنزین پایتخت نیست

شاکر خفایی در گفت وگو با وبلاگ آموزش شبکه با بیان اینکه یک دهم محتویات داخل مخزن باقی مانده که با انتها این میزان اطفای کامل می گردد، اظهار کرد: در حال حاضر به طور کامل آتش مهار شده و علت اولیه احتمالا نشتی فراورده نفتی بوده اما علت قطعی این حادثه در دست بررسی است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر میزان خسارت را نمی توانیم برآورد کنیم و باید پس از بررسی های دقیق میزان خسارت اعلام گردد، شرح داد: در این حادثه تلفات جانی نداشته ایم و خسارت مالی نیز به آن صورت نیست ولی باید پس از کارشناسی در این باره اظهار نظر کرد.

سخنگوی پالایشگاه نفت تهران با اشاره به حضور وزیر نفت در محل حادثه، گفت: کمیته بحران تشکیل شده و ابعاد این حادثه از هر نظر در حال بررسی است.

خفایی در پاسخ به این سوال که آیا دود ناشی از این حادثه می تواند برای شهروندان تهرانی مضر باشد، افزود: دود، مربوط به فراورده داخل مخزن است و در اثر جریان باد منتقل می گردد و اینکه چه میزان بر سلامت شهروندان تاثیر می گذارد باید بررسی کارشناسی گردد.

به گفته وی فراورده داخل مخزن دچار حریق شده، کلدپلکس بوده که ضایعات مواد نفتی است.

سخنگوی پالایشگاه نفت تهران همچنین ضمن رد شایعات بی اساس درباره نبود بنزین کافی در شهر تهران به دنبال حادثه آتش سوزی در پالایشگاه گفت: حادثه آتش سوزی مربوط به مخزن گازوئیل بوده و بنزین کافی در مخازن پالایشگاه تهران موجود است.

وی تاکید کرد: خروج واحدهای تولیدی پالایشگاه از مدار موقتی و به منظور تامین امنیت سرمایه های انسانی شاغل در پالایشگاه و نیروهای عملیاتی و امدادی بوده است و به محض مهار کامل حادثه، تولید واحدهای مختلف پالایشگاه از سر گرفته می گردد.

رئیس روابط عمومی پالایشگاه نفت تهران شرح داد: خوشبختانه آتش به طور کلی مهار شده و از سرایت آن به دیگر نقاط جلوگیری شده است.

کفایی تاکید کرد: هیچ گونه مسئله ای در تامین بنزین کلانشهر تهران وجود ندارد.

طبق اعلام شرکت پالایش و پخش و فراورده نفتی از ساعت 19:30 دقیقه عصر امروز مخزن 20 هزار بشکه ای سلاپس پالایشگاه تهران دچار حریق شد که با عملیات بموقع توسط نیروهای آتش نشانی پالایشگاه تهران، شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در ساعت 21 آتش بدون خسارت جانی و مالی مهار شد.

این پالایشگاه طی ساعت های آینده به مدار تولید بازمی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پالایشگاه تهران: آتش مهار شد ، مسئله ای در تامین بنزین پایتخت نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پالایشگاه تهران: آتش مهار شد ، مسئله ای در تامین بنزین پایتخت نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید