نفت رکورد 14 ماه خود را شکست

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، پس از این که اوپک و هم پیمانانش تصمیم گرفتند تا فراوری نفت خود را در ماه آوریل افزایش ندهند، قیمت نفت در معاملات امروز بیش از یک دلار افزایش یافت.

نفت رکورد 14 ماه خود را شکست

به گزارش فارس به نقل از رویترز؛ پس از آن که اوپک و هم پیمانانش تصمیم گرفتند تا فراوری نفت خود را در ماه آوریل افزایش ندهند، قیمت نفت در معاملات امروز بیش از یک دلار افزایش یافت و بالاترین سطح در نزدیک به 14 ماه گذشته رسید.

اوپکی منتظر بهبود قابل توجهی در تقاضا در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا هستند.

هر بشکه نفت برنت با 1.21 دلار افزایش 64.89 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 1.06 دلار 64.89 دلار معامله شد.

نفت برنت امروز تا 68 دلار هم بالا رفت و در راستا ثبت افزایش حدود 3 درصدی طی هفته گذشته قرار گرفته است.

پس از اینکه اوپک کاهش فراوری را تا ماه آوریل تمدید کرد و استثنای کوچکی هم برای روسیه و قزاقستان لحاظ کرد، هر دو شاخص نفتی در روز پنج شنبه بیش از 4 درصد افزایش قیمت را ثبت کردند.

قیمت نفت به بالاترین رقم 14 ماه گذشته رسید

راویندرا رائو، تحلیلگر بازار گفت: اوپک پلاس میزان فراوری خود را ثابت نگه داشت و این نشان می دهد که این گروه می خواهد رویکردی محتاطانه در متعادل سازی فراوری انجام دهد.

یک افزایش با ثبات می تواند توسط بهبود تقاضا در دنیا که به مرور رخ می دهد، جذب گردد و احتمالا چندان تاثیر منفی بر قیمت ها نخواهد گذاشت. نگرانی ها فقط زمانی بروز پیدا می نماید که فراوری نفت آمریکا در واکنش به بالا رفتن قیمت ها افزایش یابد.

سرمایه گذاران از تصمیم عربستان برای ادامه کاهش داوطلبانه یک میلیون بشکه ای تا ماه آوریل حتی با وجود افزایش قیمت ها در 2 ماه گذشته، غافلگیر شدند و تعجب کردند.

دارمندرا پارادهان، وزیر نفت هند گفت: تصمیم اوپک برای ادامه کاهش فراوری به خرید کشور های مصرف کننده نفت آسیب می زند.

منبع: فرارو

به "نفت رکورد 14 ماه خود را شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفت رکورد 14 ماه خود را شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید