آمار جهانی مبتلایان به کرونا از نیم میلیون نفر گذشت

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی دولت ها، تعداد کل مبتلاشدگان به کووید 19 از نیم میلیون نفر فراتر رفت که از این تعداد بیش از 120 هزار نفر از مبتلایان حالشان خوب شده و حدود 23 هزار نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

آمار جهانی مبتلایان به کرونا از نیم میلیون نفر گذشت

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، چین، ایتالیا، آمریکا به لحاظ بیشترین موارد ثبت شده از مبتلایان به این ویروس به ترتیب سه کشور نخست هستند و ایتالیا با حدود 8200 کشته، بیشترین تلفات را داشته است.

شمار کشته شدگان این بیماری در بریتانیا نیز ظرف یک روز بیش از 100 نفر افزایش یافته و تا 5 بعد از ظهر روز چهارشنبه به 578 نفر رسیده است. تا صبح روز گذشته (پنج شنبه) شمار مبتلایان به کروناویروس در این کشور به 12 هزار نفر نزدیک شد.

بنابر گزارش شبکه خبری بی بی سی، در همین حال رهبران 20 کشور صنعتی جهان در جلسه ویدیویی که از راه دور برگزار کردند، وعده دادند 5 تریلیون (5 هزار میلیارد) دلار به اقتصاد جهانی تزریق نمایند.

در فرانسه تعداد موارد فوت به 1333نفر رسیده است و امانوئل مکرون، رئیس جمهوری این کشور با حضور در یک بیمارستان گفت که ارتش به یاری خواهد آمد. سخنگوی دولت فرانسه هم از احتمال تمدید قرنطینه دو هفته ای خبر داده که قرار است جزئیات نهایی آن تا چند روز آینده اعلام گردد. در فرانسه این نگرانی وجود دارد که شمار قربانیان فراتر از آمار رسمی باشد. مقام های فرانسوی تنها کسانی را مبتلا حساب می نمایند که در بیمارستان ها بستری باشند و ابتلایشان تایید شده باشد.

در همین حال چین اعلام نموده است که پروازهای مسافربری بین المللی را برای جلوگیری از شیوع دوباره کروناویروس در چین به صورت چشمگیری کاهش می دهد. مقام های چینی گفته اند نگران هستند که کروناویروس بار دیگر در چین همه گیر گردد و این بار از خارج کشور این اتفاق رخ دهد.

در تایلند هم برای مقابله با افزایش تعداد مبتلایان به کرونای 2019 شرایط اضطراری اعلام شده است. این به دولت اجازه می دهد سفر را محدود کند و مانع از تجمع مردم گردد. موارد ابتلا در هفته های اخیر در تایلند افزایش زیادی داشته که بخشی به علت نظام بهداشتی درمانی ضعیف است.

از سوی دیگر شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، یک کارگروه ویژه دولتی برای مقابله با شیوع کرونای 2019 تشکیل داده است. بعد از اعلام تعویق المپیک که قرار بود در ژاپن برگزار گردد، موارد ابتلا در این کشور افزایش چشمگیری داشت و صحبت از موج دوم بیماری به میان آمده است.

شواهد متعددی دیده می گردد که شیوع کرونا در شمال ایتالیا کندتر شده اما اکنون آمار در جنوب این کشور به رجحان می رود. ایتالیا بیشترین مرگ را بر اثر کرونا در جهان دارد. در شمال ایتالیا تدابیری بسیار سختگیرانه ای برای مهار شیوع بیماری اعمال شده که به نظر می رسد فایده داشته اما شورای پژوهش های ملی ایتالیا می گوید اکنون موارد ابتلا در نواحی مرکزی و جنوبی این کشور رو به افزایش است.

در اسپانیا هم نگرانی از افزایش ابتلا به خصوص در مادرید و کاتالونیا شدت گرفته است.

به گزارش بی بی سی، در همین حال فیلیپو گراندی، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور پناهندگان و مهاجران گفته است همه گیری جهانی کرونای 2019 تاثیر شدیدی بر وضع میلیون ها آواره و پناهجو خواهد داشت. این آوارگان در جاهایی بسیار شلوغ و بدون امکانات بهداشتی و درمانی زندگی دشواری دارند.

دولت روسیه هم از نیمه شب به وقت محلی تمام پروازها ورودی و خروجی را متوقف می نماید. فقط هواپیماهای حامل شهروندان روسیه اجازه فرود در این کشور را دارند. ده ها هزار روس در کشورهای دیگر گیر افتاده اند، بعضی از این کشورها اکنون مرزهای خود را بسته اند.

در روسیه نسبت به جمعیتش، آمار مبتلایان به کرونای 2019 هنوز پائین است اما از روز گذشته موارد ابتلا جهش بزرگی کرد. از دو روز دیگر کار بجز خدمات ضروری در روسیه متوقف و تمام فروشگاه ها بجز داروخانه و مواد غذایی تعطیل می شوند. پارک های اصلی شهرها هم تعطیل می شوند. از بیماران و سالمندان نیز خواسته شده در خانه بمانند.

دولت روسیه می گوید در این کشور تا کنون 840 نفر تشخیص داده شده که مبتلا به ویروس هستند و سه نفر بر اثر ابتلا به آن فوت نموده اند.

در همین حال فرماندار ایالت نیویورک می گوید بسته یاریی دو تریلیون دلاری دولت آمریکا، کم است.

اندرو کومو، فرماندار ایالت نیویورک، گفته که مصوبه سنا برای بیش از دو تریلیون دلار یاری اقتصادی مقابله با بحران شیوع کرونا، او را سرخورده نموده است.

ایالت نیویورک هم اکنون کانون شیوع کرونا در آمریکا شده است.

آمریکا اکنون بعد از چین و ایتالیا، بیشترین آمار ابتلا به کرونای 2019 را دارد. شمار مبتلایان در این کشور در یک روز ده هزار نفر بیشتر شد و در مجموع به بیش از 85 هزار نفر نزدیک می گردد. هم چنین مرگ دست کم 1288 نفر در ایالات متحده ثبت شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آمار جهانی مبتلایان به کرونا از نیم میلیون نفر گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار جهانی مبتلایان به کرونا از نیم میلیون نفر گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید