نحوه فعالیت ساتنا، پایا و چکاوک در تعطیلات پیش رو

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، بانک مرکزی با تاکید بر تعطیلی شعب بانک ها، در بخشنامه ای به شبکه بانکی ضرورت تأمین اسکناس کافی در دستگاه های خودپرداز و نحوه فعالیت ساتنا، پایا و چکاوک را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

نحوه فعالیت ساتنا، پایا و چکاوک در تعطیلات پیش رو

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، بانک مرکزی با تاکید بر تعطیلی شعب بانک ها، در بخشنامه ای به شبکه بانکی ضرورت تأمین اسکناس کافی در دستگاه های خودپرداز بانک ها در روزهای تعطیل پیش رو و نحوه فعالیت سامانه های ساتنا، پایا و چکاوک در این روزها را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است:

با عنایت به مصوبه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا مبنی بر تعطیلی بانک ها و دستگاه های دولتی کل کشور از تاریخ 1400.5.25 لغایت خاتمه روز 1400.5.30، به استحضار می رساند در بازه زمانی ذکر شده سامانه های ساتنا و چکاوک تعطیل بوده و دستور پرداخت و پردازش چک در این سامانه ها پذیرفته نخواهد شد. همچنین عملکرد سامانه پایا در روزهای موصوف مشابه سایر روزهای تعطیل و با یک چرخه واحد (12:45) خواهد بود.

شایان ذکر است بر اساس اطلاعیه های قبلی، در چرخه واحد روزهای تعطیل سامانه پایا، علاوه بر دستور پرداخت های شاپرکی، دستور پرداخت های عادی هم پردازش خواهند شد.

همچنین خاطر نشان می سازد، در خصوص ضمانت نامه های ریالی با تاریخ سررسید روزهای اشاره شده، امکان تمدید ضمانتنامه های مربوطه در سامانه سپام ریالی، در تاریخ 1400.5.31 فراهم خواهد بود.

خواهشمند است ضمن ابلاغ مراتب به کلیه واحدهای ذی ربط، دستور فرمائید تمهیدات لازم جهت تأمین اسکناس کافی در دستگاه های خودپرداز آن بانک در روزهای تعطیل پیش رو، به نحو مقتضی صورت پذیرد.

منبع: جام جم آنلاین

به "نحوه فعالیت ساتنا، پایا و چکاوک در تعطیلات پیش رو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه فعالیت ساتنا، پایا و چکاوک در تعطیلات پیش رو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید