قدرتمندترین شخصیت ارباب حلقه ها کیست؟

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، ارباب حلقه ها از جادوگران و ارواح گرفته تا جن ها و انسان ها، سرشار از شخصیت های قدرتمند است. کدام یک بر همه آن ها حاکم است؟ قدرتمندترین شخصیت در سه گانه ارباب حلقه ها کیست؟

قدرتمندترین شخصیت ارباب حلقه ها کیست؟

جای تعجب نیست که غالبا زنده ترین و گسترده ترین دنیای فانتزی را که تا به امروز خلق شده سرزمین میانه جی. آر. آر. تالکین بدانیم که پر از جنگجویان نیرومند و موجودات ترسناک است. اگرچه پیغام اصلی تالکین این است که کسانی که ممکن است ضعیف و ناچیز به نظر برسند اما می توانند وحشتناک ترین اشرار را سرنگون نمایند، اما فرودو و سم بدون یاری متحدانی قدرتمند متعلق به نژادهای انسان ها، الف ها، کوتوله ها و فراتر از آن نمی توانستند سائورون را شکست دهند.

  • تاریخ مختصر سرزمین میانه؛ دنیا ارباب حلقه ها چگونه شکل گرفت؟
  • 12 فیلم که طرفداران ارباب حلقه ها باید ببینند
  • ایده بکر مجموعه کتاب های ارباب حلقه ها چطور به ذهن تالکین رسید؟

با در نظر دریافت تمام افسانه های تالکین، ایلوواتار خدا (Iluvatar the God) قدرتمندترین شخصیت در سرزمین میانه است. پس از او مانوا و مورگوت هستند و پس از آن ها مایار قرار گرفته است که همگی موجوداتی الهی به شمار می فرایند. سپس الف های باستانی مانند فینگولفین (که پیروز شد مورگوت را در نبرد مجروح کند) و مردان اولیه مانند برن و هور هستند که بسیار بالاتر از امثال آراگورن قرار دارند. با این حال، هیچ یک از این شخصیت ها در خود ارباب حلقه ها حضور ندارند. چه کسی را می توان قوی ترین چهره فقط در محدوده سه گانه ارباب حلقه ها، از یاران حلقه (The Fellowship of the Ring) تا بازگشت پادشاه (The Return of the King) دانست؟

سائورون حتی با بخشی از قدرت کامل خود، بدون شک قوی ترین شخصیت در فیلم ارباب حلقه ها است. به عنوان یک مایا دلیل خوبی وجود دارد که مردم سرزمین میانه از بازگشت او می ترسند و جان خود را به خطر می اندازند تا حلقه یگانه را از بین ببرند و از بازپس گیری شکوه سابق سائورون جلوگیری نمایند. سائورون ممکن است در ارباب حلقه ها فاقد شکل ظاهری باشد، اما با این وجود قدرت او بسیار زیاد است. این شرور ضمن فرماندهی ارتش های بزرگ اورک ها و انسان ها، ذهن سارومان و تئودن را هم خراب کرد.

سلطان جادوگران آنگمار در نوع خود یک دشمن بسیار قدرتمند است، اما فرماندهی سائرون بر نازگول فاصله توخالی بین ارباب و بنده را ثابت می نماید. دغلکاری و تقلب همواره بزرگترین قدرت سائرون بود و گرچه او قادر نیست مانند روزهای گذشته با ظاهری عادلانه اعتماد دیگران را جلب کند، اما توانایی او در فساد در ارباب حلقه ها بی نظیر است.

سائورون پیش از از دست دادن حلقه یگانه، می توانست شخصا در میدان نبرد شرکت کند و به راحتی ثابت کند که شکست ناپذیر است. انتها تنها قدرتی ترکیبی از قوی ترین الف ها و انسان ها توانست او را سرنگون کند. سائرون بدون حلقه بدون شک ضعیف تر است، اما گندالف (که اکنون به صورت و ظاهر سفید ارتقا پیدا نموده) در دو برج (The Two Towers) تأیید می نماید که هیچ کس نمی تواند بر ارباب تاریکی غلبه کند و به گیملی می گوید: من خطرناک تر از هرچیزی هستم که شما تا به امروز دیده اید، مگر این که شما را زنده به مکان ارباب تاریکی ببرند. این جهت تأیید می نماید که سائورون حتی با داشتن یک حلقه و توانایی در تحمیل درد و تضعیف اراده دیگران، به قدرتمندترین شخصیت ارباب حلقه ها تبدیل می گردد. با این سخنان، گندالف خود را دومین فرد قدرتمند سرزمین میانه در این دوران نشان می دهد.

پس از سائورون، مقیاس تشخیص قدرت در ارباب حلقه ها بسیار باریک می گردد. گندالف، سارومان، گالادریل و لرد الفرایند همه دلایل محکمی برای قرار دریافت در این لیست دارند. لرد الفرایند نه تنها یک جنگجوی توانا در نبرد است، بلکه همان طور که در رودخانه بروین دیده می گردد، یک درمانگر قدرتمند و یک حلقه زن است که می تواند بر طبیعت تأثیر بگذارد.

اصل و نسب او از ملیان (یک مایا که با یک پادشاه جن ازدواج نموده) است. با این حال، گالادریل که سیلماریلیون او را به عنوان قدرتمندترین جن قبول دارد گوی سبقت را از الفرایند ربود. منطق نشان می دهد سارومان مایا بالاتر از گالادریل جن نشسته است، اما باید توجه داشت که جادوگران از نشان دادن قدرت کامل خود منع شده اند که جای تفسیر دارد. با این وجود، واضح است که گندالف سفید از هر دوی آن ها پیشی می گیرد. او نه تنها عاقل تر است، بلکه از تباهی آزاد است، در حالی که سارومان تنزل پیدا می نماید تا جایی که حتی هابیت ها می توانند او را کتک بزنند.

تام بامبادیل شخصیتی است که همواره چوب لای چرخ کارها می گذارد. این شخصیت که فقط در کتاب است، دارای قدرتی بی حد و حصر در قلمروی جنگلی خود است و علاقه ای ندارد به هر دلیلی از قدرت خود استفاده کند. بامبادیل بر طبیعت تسلط دارد، اما تالکین نشان می دهد که این توانایی ها فقط در سرزمین خود تام کار می نماید. منبع، ماهیت و میزان جادوی تام کاملا ناشناخته باقی مانده است و این ابهام باعث می گردد که او بتواند از گندالف و شاید حتی سائورون پیشی بگیرد. اما اگر قدرت تام فقط در محیط محلی خودش تاثیرگذار باشد، آیا او واقعا می تواند قدرتمندترین شخصیت در ارباب حلقه ها باشد؟

نظر شما چیست؟ از نظر شما قدرتمندترین شخصیت ارباب حلقه ها چه کسی است؟

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ

به "قدرتمندترین شخصیت ارباب حلقه ها کیست؟" امتیاز دهید

5 کاربر به "قدرتمندترین شخصیت ارباب حلقه ها کیست؟" امتیاز داده اند | 3.6 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدرتمندترین شخصیت ارباب حلقه ها کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید