عربستان، افشای کوتاهی عمدی پزشکی در زندان های آل سعود

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، منابع از دستوراتی که مقامات سعودی به اداره زندانهای این کشور برای در پیش دریافت سیاست اهمال کاری پزشکی در قبال زندانیان سیاسی در زندان ابها و الطرفیه داده اند، پرده برداشتند.

عربستان، افشای کوتاهی عمدی پزشکی در زندان های آل سعود

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آموزش شبکه به نقل از سعودی لیکس، مقامات سعودی عامدانه کوتاهی و اهمال کاری پزشکی را در قبال زندانیان سیاسی در زندانهای ابها و الطرفیه عربستان پیش گرفته اند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی وبلاگ آموزش شبکه بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی وبلاگ آموزش شبکه بخوانید. (کلیک کنید)

مقامات سعودی به سلامتی زندانیان در زندان های ابها و الطرفیه توجهی نمی کنند که این امر زندگی زندانیان سعودی را تهدید می کند.

حساب کاربری بازداشت شدگان آزادی بیان در توییتی نوشت ، ما اطمینان داریم که مقامات سعودی عامدانه سهل انگاری پزشکی را در زندان ابها علیه زندانیان اعمال می کنند.

حساب کاربری مذکور هشدار داد که جان تعدادی از زندانیان مسن و مبتلا به بیماری های مزمن در خطر است.

حساب کاربری بازداشت شدگان آزادی بیان در توییت دیگری نوشت: ما مطمئنیم که اداره زندان الطرفیه عامدانه سیاست اهمالکاری پزشکی را علیه زندانیان زن و مرد اعمال کرده که بسیاری از این زندانیان به بیماری های مختلفی از جمله بیماری قلبی و غدد درون ریز مبتلا شده اند.

این حساب کاربری در ادامه اضافه نمود: مقامات سعودی در تلاشند تا زندانیان را آرام آرام بکشند وهمچنین این مقامات آن ها را برای اعتراف به اتهامات شان تحت شکنجه های سخت قرار می دهند.

یک سازمان عربی حقوق بشر در انگلیس خواستار پایان دادن به اهمال کاری پزشکی مداوم علیه زندانیان آزادی بیان در زندان های آل سعود شد.

این سازمان مذکور نگرانی خود را از زندگی زندانیان ابراز داشت و مقامات آل سعود را مسئول پیامدهای ناشی ازاهمال کاری پزشکی در قبال زندانیان دانست و در ادامه تاکید کرد که سهل انگاری پزشکی مداوم مقامات سعودی در زندان های رژیم آل سعود منجر به مرگ بسیاری از زندانیان شده است.

سازمان عربی حقوق بشر در انگلیس گفت که زندانیان سیاسی به روش های مضحک و مسخره محاکمه و آن ها خودسرانه متهم و بازداشت شده اند و این نشان می دهد که دادگستری سیاسی عربستان سیستمی فاسد و فرسوده دارد.

بر اساس گزارش این سازمان مقامات آل سعود با وجود درخواست های متعدد سازمان های بین المللی حقوق بشر، سازمان های غیردولتی، شخصیت های عمومی و فعالان در خصوص آزادی زندانیان سیاسی در عربستان این موضوع را نادیده گرفتند و آنها را به دادگاه های مختلف ارجاع دادند که که برخی از دادگاه ها در عربستان حکم مجازات اعدام علیه برخی از زندانیان را صادر کردند.

این سازمان خواستار آن شد که به مسئله بازداشت شدگان در زندان های رژیم آل سعود اهمیت زیادی داده شود و همچنین خواستار فشار بر مقامات سعودی در خصوص آزادی فوری کلیه زندانیان آزادی بیان به ویژه آنهایی که از شرایط ناگوار بهداشتی رنج می برند شد.

براساس گزارش بسیاری از منابع شرایط داخل زندان ها بسیار اسف بار است. جهانی دیگری در بازداشت گاه های عربستان وجود دارد که حتی در فیلم ها هم نمی بینیم؛ یک جهانی وحشتناک. با این وجود مقامات سعودی تلاش می کنند تا با راه اندازی یک کمپین رسانه ای، تصویر زندان های خود را بهبود ببخشند. همه کسانی که وارد این زندان ها می شوند در دوره اول بازپرسی تحت شکنجه های بسیار وحشتناک قرار گرفته و زندانیان شیعه نیز در انجام مناسک مذهبی خود محروم هستند.

سازمان عفو بین الملل 25 ژانویه سال جاری میلادی گزارش داد که در حال حاضر 30 هزار زندانی سیاسی در عربستان وجود دارد که هنوز دادگاهی برای محاکمه اغلب آنها تشکیل نشده و این افراد سالها بدون معین شدن اتهامشان در زندان به سر می برند.

روزنامه گاردین نیز در همین سال با صدور گزارشی گفت: در پی افزایش فشارها بر ریاض به دلیل بدرفتاری با زندانیان آزادی بیان به ویژه پس از جنایت ترور جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی ، آزمایشاتی روی حدود 60 زندانی انجام شد و نتایج نشان داد که زندانیان از کبودی، سوختگی و کاهش شدید وزن رنج می برند. برخی از زندانیان به دلیل آسیب دیدگی در پاها و لاغری شدید ناشی از سوء تغذیه و کبود مایعات در بدن، قادر به حرکت نبودند.

در حالی که این بازداشت ها و شکنجه ها انتقاد مجامع بین المللی از جمله عفو بین الملل، دیده بان حقوق بشر و اتحادیه اروپا را در پی داشته است، رژیم سعودی همچنان به بازداشت مخالفان و فعالان حقوق بشر و فعالان حقوق زنان ادامه می دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عربستان، افشای کوتاهی عمدی پزشکی در زندان های آل سعود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان، افشای کوتاهی عمدی پزشکی در زندان های آل سعود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید