راه اندازی نخستین قطار گردشگری مشهد ، تربت حیدریه

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، فرماندار تربت حیدریه از راه اندازی نخستین قطار گردشگری مشهد - تربت حیدریه همزمان با جشنواره ملی سرخ و سفید با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی و شرکت رجا اطلاع داد.

راه اندازی نخستین قطار گردشگری مشهد ، تربت حیدریه

علی رستمی، معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه، ضمن اعلام خبر راه اندازی نخستین قطار گردشگری مشهد - تربت حیدریه همزمان با جشنواره ملی سرخ و سفید گفت:

این جشنواره با هدف معرفی دو محصول مهم این شهرستان یعنی ابریشم و عقیق شهر بایگ تربت حیدریه و با حضور گردشگران، اهالی فرهنگ و نیز فعالان حوزه مالی ابریشم و معدن به مدت دو روز در تاریخ 23 و 24 خردادماه در شهر تربت و بخش بایگ برگزار می گردد.

وی اضافه کرد:

از جمله برنامه های این جشنواره تربت گردی شامل بازدید از آثار باستانی و تاریخی و طبیعی از جمله مجموعه تاریخی قطب الدین حیدر، حمام تاریخی حاجی رئیس و باغ پرندگان از مهم ترین برنامه های روز نخست جشنواره خواهد بود.

رستمی در ادامه توضیح داد:

بازدید از معدن عقیق بایگ، حضور در روستای ملی ابریشم کشی بسک، بازدید از کارگاه های فعال ابریشم کشی، بازدید از معدن گرانیت (به علت وجود سنگفرش های طبیعی)، آشنایی با چرخه سنگ تراشی عقیق و ابریشم کشی از برنامه های این جشنواره در روز دوم است.

این مقام مسئول گفت:

بازدید از نمایشگاه توانمندی های روستایی بخش بایگ، رالی موتور و ماشین های قدیمی، اجرای موسیقی سنتی، مراسم رونمایی از مستند سپید مرکز ایران به همراه سخنرانی فعالان حوزه معدن و ابریشم در کشور از جمله برنامه های اختتامییه این جشنواره خواهد بود.

منبع: کجارو / میراث آریا

به "راه اندازی نخستین قطار گردشگری مشهد ، تربت حیدریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی نخستین قطار گردشگری مشهد ، تربت حیدریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید