دستور رئیس کمیسیون اقتصادی برای پیگیری اعتراض سهامداران بانک های ادغام شده در بانک سپه

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، محمدرضا پورابراهیمی به رئیس کمیته بانکی این کمیسیون ماموریت داد تا جزئیات اعتراض سهامداران بانک های ادغام شده در بانک سپه نسبت به نحوه ادغام را بررسی و گزارش کند.

دستور رئیس کمیسیون اقتصادی برای پیگیری اعتراض سهامداران بانک های ادغام شده در بانک سپه

دستور رئیس کمیسیون اقتصادی برای پیگیری اعتراض سهامداران بانک های ادغام شده در بانک سپه + سند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به رئیس کمیته بانکی این کمیسیون ماموریت داد تا جزئیات اعتراض سهامداران بانک های ادغام شده در بانک سپه نسبت به نحوه ادغام را بررسی و گزارش کند.

دستور رئیس کمیسیون اقتصادی برای پیگیری اعتراض سهامداران بانک های ادغام شده در بانک سپه + سند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در پی تجمع های چندباره گروهی از سهامداران بانک مهر اقتصاد در مقابل مجلس شورای اسلامی و اعتراض نسبت به نحوه اجرای دستورالعمل ادغام بانک های وابسته به نیرو های مسلح در بانک سپه، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به مجتبی توانگر نماینده مردم تهران و رئیس کمیته بانکی کمیسیون اقتصادی، به نمایندگی از این کمیسیون ماموریت داد، تا جزئیات اعتراض این سهامداران و نیز فرایند ادغام های صورت گرفته را بررسی کرده و به کمیسیون اقتصادی گزارش دهد.

در نامه محمدرضا پورابراهیمی به توانگر آمده است:

برادر گرامی جناب آقای توانگر

سلام علیکم

احتراما با توجه به گزارش هایی دریافتی در خصوص اعتراض سهامداران حقیقی و حقوقی بانک های نیرو های مسلح پس از ادغام در بانک سپه پیرامون نحوه اجرای دستورالعمل 31 بندی ادغام، مبنی بر ایرادات حاکم بر روش ارزشگذاری سهام بانک ها، خصوصا بانک مهر اقتصاد و نیز مراحل ادغام صورت گرفته، به جنابعالی ماموریت داده می گردد به عنوان نماینده کمیسیون اقتصادی در این خصوص بررسی های لازم انجام و گزارش مربوطه جهت طرح در صحن کمیسیون ارائه گردد.

محمدرضا پورابراهیمی

رئیس کمیسیون اقتصادی.

* سهامداران معترض چه گفته اند؟

به گزارش فارس، دوشنبه 6 بهمن 1399 تعدادی از نمایندگان سهامداران بانک مهر اقتصاد پشت تریبون آزاد فارس من حاضر شدند و اعتراض خود را نسبت به فرایند غیرقانونی قیمت گذاری سهام بانک مهر اقتصاد و تأخیر در واریز وجوه حاصل از فروش سهام اعلام کردند.

همچنین سهامداران بانک مهر اقتصاد در شکایتی مبنی بر مفت خری سهام و بازخرید اجباری پس از ادغام 5 بانک مهم کشور همچنین لحاظ کردن ارزش قیمتی هر سهم در خرداد سال 99 بر اساس کارشناسی سال 97 از مدیران بانک های ادغامی خواستار پاسخگویی نسبت به این ابهامات و ایرادات بزرگ شدند. سهامداران بانک مهر اقتصاد گلایه خود را در کمپینی به همین نام در فارس من ثبت کرده اند.

از مهمترین محور های اعتراض این سهامداران که در فارس من ثبت شده و به نمایندگان مجلس نیز ارائه شده، می توان به این موارد اشاره کرد؛ فروش اجباری هر برگ سهم به قیمت 1717 تومان در حالی است که ارزش واقعی هر سهم 5 هزار تومان بوده بنابراین سهامداران تمایلی به فروش سهم خود به قیمت 1717 تومان نیستند.

- از دست رفتن سرمایه و دارایی سهامداران که طی 10 سال آن را به امید سودآوری در این بانک متوقف کرده بودند متأسفانه با نرخ گذاری غیرعادلانه امیدشان ناامید شد.

- ارزش سهام این بانک به قیمت سال 97 محاسبه گشت در حالی که در خرداد 99 این بانک عملاً ادغام گشت، یعنی در 2 سال اخیر که کشور بیشترین درصد گرانی و تورم را تجربه کرد ارزش سهام ثابت بود و افزایش نداشت.

- بانک مهر اقتصاد به مشتریان اعلام کرده برای دریافت وجوه به شعبه مراجعه نمایند در حالی که حساب های واریز سود سهام در این بانک مسدود شده و تنها با حضور فیزیکی در شعبه فعال سازی حساب صورت می گیرد که در این روز های کرونایی جای سؤال دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دستور رئیس کمیسیون اقتصادی برای پیگیری اعتراض سهامداران بانک های ادغام شده در بانک سپه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور رئیس کمیسیون اقتصادی برای پیگیری اعتراض سهامداران بانک های ادغام شده در بانک سپه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید