درخواست ترامپ برای تبرئه رضا ضراب!

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، رئیس جمهور آمریکا در سال 2017 از رکس تیلرسون، وزیر خارجه وقت آمریکا خواسته است وزارت دادگستری را به تبرئه کردن رضا ضراب مجاب کند.

درخواست ترامپ برای تبرئه رضا ضراب!

به گزارش ، بلومبرگ خاطرنشان کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سال 2017 از رکس تیلرسون، وزیر خارجه وقت آمریکا خواسته است وزارت دادگستری را به تبرئه کردن رضا ضراب، تاجر ایرانی - ترک مجاب کند.

بر این اساس، تیلرسون در پاسخ به ترامپ با این درخواست مخالفت نموده و این کار را مداخله در روند تحقیقات ضراب عنوان نموده است. ضراب در آن مقطع زمانی موکل رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ بوده است.

پس از این ماجرا نیز تیلرسون یک بار دیگر به جان کلی، رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید مخالفتش را درباره درخواست ترامپ ابراز نموده بود.

رضا ضراب در آن موقع به اتهام دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران بازداشت شده بود و برای روند دادرسی خود جولیانی را به وکالت گرفته بود. جولیانی نیز چند نوبت اقدام به رایزنی دیپلماتیک برای حل پرونده وی نموده بود.

رضا ضراب سال 2017 به اتهام دور زدن تحریم های ایران از سوی مقامات قضایی آمریکا بازداشت شد. او در محاکمه در نیویورک مدعی شد رئیس جمهور ترکیه به شخصه اجازه دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران را صادر نموده است. او همچنین با معرفی دو بانک ترکیه، از نقش آنها در دور زدن تحریم های ایران اطلاع داد.

ترکیه ضمن اعلام اینکه ضراب در آمریکا به گروگان گرفته شده، بارها خواهان استرداد وی شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "درخواست ترامپ برای تبرئه رضا ضراب!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست ترامپ برای تبرئه رضا ضراب!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید