خبرنگاران ماس: در سه ماه آینده درباره بازگشت آمریکا به برجام گفت وگو می کنیم

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، تهران- خبرنگاران- وزیر خارجه آلمان بیان نمود که این کشور و سایر اعضای برجام در سه ماه آینده درباره بازگشت گام به گام آمریکا به توافق هسته ای گفت و گو خواهند کرد.

خبرنگاران ماس: در سه ماه آینده درباره بازگشت آمریکا به برجام گفت وگو می کنیم

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه به نقل از آسوشیتدپرس، هایکو ماس چهارشنبه شب از ایران خواست تا پیشنهاد دیپلماتیک غرب برای حفظ توافق هسته ای را بپذیرد.

وی گفت: در نهایت، ایران باید درک کند آنچه که مهم است کاهش تنش بوده و پیشنهاد دیپلماسی، خصوصا از جانب آمریکا را که روی میز است بپذیرد.

وزیر خارجه آلمان اضافه نمود: اما هنوز می خواهیم که در سه ماه آینده با سایر شرکایمان در توافق هسته ای درباره نحوه بازگشت گام به گام آمریکا به این توافق گفت و گو کنیم.

وی ادعا کرد: این بحث ها به طور ویژه درباره ترتیب اقدامات خواهد بود یعنی اینکه چه کسی باید چه گامی را بردارد تا در نهایت توافقی کلی حاصل گردد که آمریکا بار دیگر بخشی از این توافق گردد.

آژانس بین الملل انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در خاتمه سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس به تهران، با صدور بیانیه ای مشترک درباره تداوم فعالیت های ضروری بازرسان آژانس در ایران تفاهم کردند.

در این بیانیه با اشاره به توقف اقدامات داوطلبانه ایران تحت برجام از تاریخ 23 فوریه 2021 آمده است که در جریان سفر گروسی توافق شد:

1- ایران به اجرای کامل و بدون محدودیت موافقتنامه پادمانی با آژانس کمافی السابق ادامه می دهد.

2- بر اساس یک تفاهم موقت فنی دو طرفه که با قانون ایران سازگار باشد، آژانس به فعالیت های ضروری نظارت و راستی آزمایی به مدت 3 ماه ادامه دهد. (طبق فهرست فنی پیوست)

3- تفاهم اجرا شده به طور پیوسته مورد بازنگری قرار خواهد گرفت تا نسبت به کارکرد آن برای هدفی که در نظر گرفته شده، اطمینان حاصل گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ماس: در سه ماه آینده درباره بازگشت آمریکا به برجام گفت وگو می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ماس: در سه ماه آینده درباره بازگشت آمریکا به برجام گفت وگو می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید