ایموجی ماسک دار خندان اپل؛ پاسخی جالب به جنبش ضد ماسک!

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، اپل در بتای دوم iOS 14.2، یک ایموجی ماسک دار خندان به لیست ایموجی های کنونی اضافه نموده که لبخند آن از پشت ماسک هم به خوبی تعیین است، تا به این صورت نشان دهد می گردد ماسک پوشید و احساس رضایت کرد.

ایموجی ماسک دار خندان اپل؛ پاسخی جالب به جنبش ضد ماسک!

شیوع ویروس کرونا نه تنها کشور مبدأ یعنی چین بلکه کل جهان را وارد شرایط اضطراری کرد. شرایطی که بسیار وخیم است و تنها چیزی که می تواند باعث کاهش جولان این ویروس گردد، رعایت مردم در سطح شهرهاست. به همین دلیل بعضی از کشور ها پوشیدن ماسک را اجباری و یک سری محدودیت هایی وضع کردند و از مردم خواستند این قانون جدید را تا زمانی که واکسن ویروس جدید اختراع گردد رعایت نمایند.

اما در حالی که تعداد تلفات روزبه روز در حال بیشتر شدن است، بعضی از مردم در کشورهایی اروپایی طی اقدامی عجیب، علیه این قانون اعتراض کردند. آن ها معتقد بودند دولت ها این هیاهو را فقط جهت فروش واکسن راه انداخته اند و به همین خاطر با شعارهایی نظیر ماسک انسان را می کشد، ویروسی وجود ندارد و ما نمی ترسیم لب به اعتراض گگرددند.

کوپرتینویی ها هم در پاسخ به این اقدام که البته همچنان در رابطه با آن صحبت هایی شکل می گیرد، ایموجی ماسک دار جدیدی را طراحی نموده که شکل خندانی را پشت ماسک نشان می دهد. اپل معمولا خود را درگیر فعالیت های این چنینی نمی نماید و سعی می نماید حتی الامکان خود را از این حواشی دور نگه دارد اما در این باره سعی کرد با یک راه چاره جالب و منطقی واکنش نشان دهد.

  • گوگل بیش از 100 ایموجی جذاب تازه معرفی کرد

به گفته وب لاگ Emojipedia، در بتای دوم سیستم عامل iOS 14.2، ایموجی های چهره با اضافه شدن تعدادی ایموجی پزشکی به روزرسانی شدند. برخلاف ایموجی قبلی که با حالتی تقریبا آشفته و بیمارگونه ماسک بر چهره داشت، ایموجی جدید اما لبخند بر لب دارد تا نشان دهد در این شرایط، برعکس دوران قبل کرونا، کسانی که ماسک می پوشند سالم و سلامت می مانند.

البته این ایموجی طراحی جدیدی ندارد. پیش از این هم چهره خندان در لیست ایموجی ها وجود داشت و اپل اکنون آن را با اضافه کردن یک ماسک به روزرسانی کرد. این اولین تغییر عظیم ایموجی های پزشکی بعد از معرفی آن ها در سال 2008 به حساب می آید که امیدواریم تأثیرگذار واقع گردد.

سیستم عامل iOS 14.2 به احتمال فراوان به صورت پیش فرض روی گوشی های آیفون 12 نصب خواهد بود و این احتمال وجود دارد که اپل باز هم ایموجی ماسک دار خندان را در نسخه نهایی از لحاظ ظاهری تغییر دهد. با این حال به نظر می رسد پیغام همچنان ثابت خواهد ماند؛ پوشیدن ماسک در این شرایط، شادی را از ما نمی گیرد.

  • در سال 2021 ایموجی جدیدی معرفی نخواهد شد

منبع: PhoneArena

منبع: دیجیکالا مگ

به "ایموجی ماسک دار خندان اپل؛ پاسخی جالب به جنبش ضد ماسک!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایموجی ماسک دار خندان اپل؛ پاسخی جالب به جنبش ضد ماسک!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید