7 عاملی که باعث بروز لکه های تیره روی پوست می گردد

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، عوامل بسیار زیادی در بروز لکه های تیره روی پوست موثر است که با رعایت بعضی موارد می توان از بروز آن ها جلوگیری کرد.

7 عاملی که باعث بروز لکه های تیره روی پوست می گردد

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه به نقل از وبلاگ آموزش شبکه، وقتی صحبت از مسائل پوستی می گردد، یکی از موارد شایع لکه های تیره روی پوست است. از آفتاب دریافت تا ژنتیک عوامل زیادی هستند که می توانند باعث بروز لکه های تیره پوست شوند و از آنجایی که نمی توانیم ژن خود را تغییر دهیم، برای انجام مراقبت های شخصی مناسب باید به چند مورد توجه کنیم. در این نوشتار با مهمتر ین عوامل بروز لکه های تیره روی پوست آشنا می شویم.

چراغ های داخلی

تعداد کمی از مردم این را می دانند، اما قرار دریافت در معرض نور داخل خانه ممکن است منجر به ایجاد لکه های تیره گردد. به این دلیل که نور مرئی یا نور فلورسنت می تواند روی هایپرپیگمنتیشن پوست تأثیر بگذارد. این نوع نور در کامپیوترها، تلویزیون ها و حتی تلفن های هوشمند وجود دارد. برای جلوگیری از آن، به طور روزانه از ضد آفتاب بهره ببرید.

دستکاری جوش و آکنه

گرچه تمایل به دستکاری جوش غیرقابل مقاومت است، اما بسیار مهم است که این کار را نکنید، زیرا التهاب ناشی از این دستکاری می تواند باعث فراوری ملانین در پوست و در نتیجه ایجاد لکه های تیره روی آن گردد. برای جلوگیری از این اتفاق، با یک متخصص پوست برای درمان جوش و آکنه تان صحبت کنید.

استفاده نکردن از کرم ضد آفتاب

مشکل آنجاست که تعداد کمی از افراد می دانند که ضد آفتاب باید هر 2 ساعت یک بار تمدید گردد. با توجه به

اینکه بیشتر لکه های تیره روی پوست بر اثر آفتاب ایجاد می شوند، همواره از صبح ضد آفتاب بزنید.

پاک نکردن محصولات مراقبتی پوست شبانه

اگر برای لکه های تیره روی پوست به متخصص پوست مراجعه نموده باشید، به احتمال زیاد، محصولاتی برای درمان شبانه به شما داده اند. بعضی از محصولات، به ویژه محصولات اسیدی، توانایی پاک کردن لکه ها را دارند، اما باعث تحریک پوست و ایجاد لکه های تیره هم می شوند. اگر اسید موجود در درمان شبانه شما احتمال تحریک پوست را دارد، حتما صبح این اثر را با شستن صورت و سپس استفاده از ضد آفتاب رفع کنید.

ترکیب لیمو و آفتاب

درمان های خانگی طبیعی زیادی وجود دارد که شامل لیمو برای پاکسازی لکه های تیره روی پوست می گردد. اما آنچه مردم فراموش می نمایند این است که آب لیمو، در صورت ترکیب با نور خورشید، ممکن است در واقع باعث ایجاد لکه های تیره یا بدتر شدن آن ها گردد. برای جلوگیری از این اتفاق، همواره آب لیمو را کاملاً از روی پوست بشویید.

استفاده بیش از حد از هیدروکینون یا اسید رتینوئیک

بعضی از محصولات زیبایی حاوی هیدروکینون و اسید رتینوئیک وجود دارند که برای درمان لکه های تیره روی پوست فراوری شده اند. مشکل این است که استفاده بیش از حد از آن ها و غلظت زیادشان ممکن است به جای از بین بردن لکه ها، پوست را بدتر کند. همواره با یک متخصص پوست مشورت کنید تا نحوه استفاده صحیح از این محصولات را بفهمید.

بارداری

بالا و پایین شدن هورمون ها در دوران بارداری اتفاق می افتد و کاملا طبیعی است. این تغییرات هورمونی ممکن است چیزی به نام کلوآسما یا لک بارداری ایجاد کند. خوشبختانه این لکه های تیره پس از خاتمه بارداری کمرنگ می شوند. همچنین برای جلوگیری از بدتر شدن این مشکل، همواره از ضد آفتاب بهره ببرید.

منبع: جام جم آنلاین

به "7 عاملی که باعث بروز لکه های تیره روی پوست می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 عاملی که باعث بروز لکه های تیره روی پوست می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید