3 تغییر اساسی کنکور 1401

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام این که کنکور از سال 1402 به صورت تمام الکترونیکی برگزار می گردد، گفت: کنکور 1401 نیز سه تغییر اساسی شامل کاهش تعداد سئوالات، کاهش زمان پاسخگویی و افزایش دفترچه سئوالات خواهد داشت.

3 تغییر اساسی کنکور 1401

به گزارش ایسنا، دکتر عبدالرسول پورعباس در اولین نشست خبری خود که امروز در محل ساختمان مرکزی سازمان سنجش آموزش کشور برگزار گردید، به مهم ترین تغییرات کنکور 1401 اشاره نمود و گفت: اولین قولی که به داوطلبان دادیم این است که دفترچه و پاسخ نامه آزمون ارتقاء پیدا کند، به این معنی که یک دفترچه عمومی و دو دفترچه تخصصی به همراه یک پاسخ نامه عمومی و دو پاسخ نامه تخصصی در بین داوطلبان توزیع گردد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور بعلاوه اعلام کرد: در گذشته روال به این صورت بود که پاسخ نامه های عمومی و تخصصی چهار تا چهار و نیم ساعت در دست داوطلبان قرار داشت و داوطلبان در این مدت موظف به پاسخگویی بودند، در کنکور 1401 ما اگرچه شمایلی از فرایند گذشته را خواهیم داشت، اما در عین حال تغییراتی را در این فرایند اعمال می کنیم.

دکتر پورعباس تاکید نمود: یکی از تغییرات این است که پاسخ نامه ها حداقل 70 تا 80 دقیقه در اختیار داوطلب قرار داشته باشند و بعد از اتمام کار داوطلب با پاسخ نامه اول، پاسخ نامه بعدی به داوطلب داده گردد که این تصمیم امنیت آزمون را به شدت تقویت می نماید.

وی تاکید نمود: به تبع تغییر دفترچه ها در آزمون 1401، تعداد سئوالات آزمون نیز تغییر خواهد نمود و ممکن است تعداد پنج یا شش سئوال کمتر از گذشته باشد، اما در عین حال محتوایی کردن سئوالات مدنظر سازمان سنجش قرار گرفته است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان این که کنکور از سال 1402 به صورت تمام الکترونیکی برگزار می گردد، اظهار کرد: اگرچه تغییرات کنکور از سال 1401 آغاز شده، اما تغییرات اساسی و عمده آن از سال 1402 و 1403 اعمال خواهد بود و تصمیم داریم کنکور در این سال ها به صورت تمام الکترونیکی برگزار گردد.

منبع: فرارو

به "3 تغییر اساسی کنکور 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 تغییر اساسی کنکور 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید