پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 27 دی 1400

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده آسمان تهران ابری همراه با بارش پراکنده پیش بینی می گردد. فردا 27 دی ماه 1400 آسمان تهران ابری و گاهی آفتابی و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط سالم خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 27 دی 1400

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران ابری و در بعضی ساعات خورشیدی و حداکثر و حداقل دما هم 9 و 5 درجه سانتیگراد است.

امروز آسمان تهران ابری و در ساعاتی نیز آفتابی است و دمای امروز در طول شب از پنج درجه به مرور و در طول روز به نه درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 11 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (27 دی ماه) ابری و در بعضی ساعات آفتابی با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 11 درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه (28 دی ماه) ابری با حداقل دمای 1- و حداکثر دمای 6 درجه سانتیگراد و برای روز چهارشنبه (29 دی ماه) آفتابی با حداقل دمای 2 درجه و با حداکثر دمای 9 درجه پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

براساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (26 دی ماه) با شروع تردد خودرو ها و عدم وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و کاهش کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد را در پی دارد و حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود.

کاهش تندی باد تا اواخر وقت امروز (26 دی ماه) همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد که به تبع آن برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز دوشنبه (27 دی ماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، هرچند با افزایش تردد خودرو ها غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت. کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود.

با تداوم پایداری جوی تا اواخر وقت دوشنبه (27 دی ماه) و عدم وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

امروز با ورود سامانه بارشی شاهد بارش در جنوب، جنوب شرق، شرق و شمال شرق کشور خواهیم بود.

شدت بارش در نیمه جنوبی فارس، جنوب بوشهر، کرمان، هرمزگان، جزایر واقع در شرق خلیج فارس، تنگه هرمز، خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی است.

موج دیگری از سامانه بارشی از غرب و شمال غرب وارد کشور شده و در دامنه های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران زمینه ساز بارش می گردد.

بارش در جنوب آذربایجان غربی، جنوب کردستان، کرمانشاه، اردبیل و گیلان شدت دارد.

منبع: فرارو

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 27 دی 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 27 دی 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید