فوتبالیست هایی که از قرنطینه فرار کردند!

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، بعضی از فوتبالیست های مشهور همچون نیمار و گونسالو ایگواین توصیه های دولت ها و سازمان بهداشت جهانی را نادیده گرفتند و با ترک قرنطینه به کشورهای خود بازگشتند.

فوتبالیست هایی که از قرنطینه فرار کردند!

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه و به نقل از ال پائیس، در حالی که 19 فوتبالیست حاضر در لالیگا تصمیم گرفته اند برای گذراندن زمان در روزهای قرنطینه (به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در بعضی از کشورهای اروپایی همه در خانه هایشان به سر می برند) در تورنمنت FIFA 20 شرکت نمایند (قرار است در آمد حاصل از این مسابقات در راه مبارزه با کرونا صرف گردد) تعداد زیادی از بازیکنان بدون توجه به توصیه های سازمان بهداشت جهانی و دولت ها تصمیم گرفتهاند به کشور خود بازگردند. در این میان رفتار لوکا یوویچ، بازیکن رئال مادرید قابل توجه بود. مهاجم صربستانی که با یک جت شخصی به کشورش سفر کرد به خاطر فرار از قرنطینه با برخورد جدی پلیس بلگراد روبرو شد.

گونسالو ایگواین را نیز باید در این فهرست قرار داد. بازیکن 32 آرژانتینی در حالی از ایتالیا فرار کرد که تعداد جانباختگان این کشور از مرز 5000 نفر عبور کرد و از چین پیشی گرفت. مهاجم یوونتوس با یک هواپیمای اختصاصی فرودگاه تورین را ترک کرد. در فرودگاه به پلیس ها مدرکی نشان داد که در آن تست کرونایش منفی اعلام شده بود، این در حالی بود که بازیکنان یوونتوس اجازه خروج از کشور را به خاطر قرنطینه ایتالیا نداشتند.

از طرفی ایگواین نمی توانست پرواز مستقیمی به آرژانتین داشته باشد چون کشورش این کار را منع نموده بود. به همین خاطر او ابتدا به فرانسه رفت و سپس به اسپانیا تا بتواند به کشورش بازگردد. این رفتار مهاجم یوونتوس با انتقاد شدید در شبکه های اجتماعی روبرو شد تا جایی که مجبور شد صفحه شخصی اش را با 3 میلیون فالوور در اینستاگرام ببندد. ایگواین نوشت: شب همگی بخیر. می خواهم به اطلاع تان برسانم که از این پس در اینستاگرام خود فعالیت نخواهم داشت. خیلی ممنون و روز خوبی داشته باشید.

در حالی که تست کرونای ورزشکاران کشورهای مختلف مثبت اعلام می گردد دنیله روگانی، بازیکن یوونتوس نخستین فوتبالیست حاضر در سری آ ایتالیا بود که به کووید 19 مبتلا شد. به او هم تیمی اش بلز ماتویدی هم اضافه شد. به همین خاطر یوونتوس تمام تمهیدات خود را به کار برد تا بیش از این مبتلا نداشته باشد. با این حال باشگاه تورینی به مهاجم آرژانتینی اجازه خروج از کشور را داد.

علاوه بر ایگواین، میرالم پیانیچ و سامی خدیرا هم ایتالیا را ترک کردند. مانند کریستیانو رونالدو که این کار را کرد. البته ستاره پرتغالی دلیل دیگری داشت. او پس از ملاقات یوونتوس و اینتر برای بودن در کنار مادر بیمارش به پرتغال سفر کرد. زمانی که بازی های سری آ لغو شد تصمیم گرفت در فونچال بماند. با این حال با توجه به بسته شدن مرزهای ایتالیا مانند بازگشت به این کشور برای انجام بازی ها سخت خواهد شد. این شرایط برای دیگر بازیکنان یوونتوس حاکم است.

نیمار، تیاگو سیلوا و ادینسون کاوانی، سه بازیکن پاری سن ژرمن هم تصمیم گرفتند فرانسه را ترک نمایند. در حالی دو بازیکن نخست به برزیل سفر کردند که کاوانی به اروگوئه رفت و این سفر را ضرروری خواند. مهاجم پاری سن ژرمن گفت: امیدواریم شرایط بهتر گردد و هر کسی بتواند به جای خود برگردد. بازیکن اروگوئه ای پس از آن مطالب مختلفی را در اینستاگرام خود منتشر کرد و وخیم بودن شرایط را نشان داد. همچنین توصیه های لازم را برای پیشگیری از شیوع اعلام نمود. بازیکن 33 ساله نوشت: نه به خاطر من، به خاطر همه... #درخانه می مانم.

با توجه به این که معین نیست چه زمانی مبارزه با شیوع ویروس کرونا به انتها خواهد رسید در چنین شرایطی رفتار فوتبالیست ها می تواند الگویی برای شهروندان باشد. با این حال بعضی از بازیکنان تصمیم گرفتند توصیه ها را نادیده بگیرند و به کشورهای خود برگردند. این کار نه تنها سلامتی خودشان را به خطر می اندازد بلکه ممکن است موجب شیوع بیشتر کووید 19 گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فوتبالیست هایی که از قرنطینه فرار کردند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتبالیست هایی که از قرنطینه فرار کردند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید