معرفی بازیکنان لژیونر ایرانی و برترین بازیکنان بازی FIFA20

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، خبرنگاران: این روز ها بازی های شبیه ساز ورزشی به ویژه فوتبال، تبدیل به یکی از علاقه مندی های ثابت جامعه بازی باز ها شده و معمولا هر گیمری یکی از عناوین فوتبالی FIFA یا PES را در کنسول یا رایانه شخصی خود امتحان کرده است. مدت زمان زیادی نمی گذرد که جدیدترین نسخه بازی فوتبال فیفا رونمایی شده و با عنوان FIFA20 در اختیار طرفدارانش قرار گرفته است.

معرفی بازیکنان لژیونر ایرانی و برترین بازیکنان بازی FIFA20

سری بازی های فوتبال فیفا در چند سال اخیر بخش هایی مانند کریر یا آلتیمیت تیم را به بازی اضافه کرده است که به شدت علاقه هواداران این بازی را به خود جذب کرده و هر سال با انتشار جدیدترین نسخه، شرکت سازنده بازی یعنی EA لیستی از بهترین بازیکنان بازی FIFA را منتشر می کند.

معرفی لیست بهترین بازیکنان حال حاضر بازی FIFA20 یاری زیادی می کند به افرادی که به دنبال تجربه حرفه ای بخش های کریر یا آلتیمیت تیم هستند؛ شما با شناخت این لیست، بازیکنان باکیفیت را در پست های تخصصی شان بررسی می کنید و می توانید ترکیب تیم مورد علاقه خود را به بهترین شکل ممکن بچینید.

حضور بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ های اروپایی، یکی دیگر از بحث هایی است که همواره در نزدیکی تاریخ انتشار بازی فیفا به آن پرداخته می شود. شاید هیچ گاه در سطح مسی و رونالدو نباشند، اما حضورشان در بازی جای افتخار برای ایران و ایرانی دارد. امسال نیز شاهد بازیکنانی از کشورمان در FIFA20 هستیم که عملکرد نسبتا خوبی را در باشگاه های خود داشته اند و پرداختن به آن ها در این مقاله خالی از لطف نیست.

ما در این مقاله تصمیم گرفته ایم تا 30 بازیکن برتر بازی FIFA20 را به همراه بازیکنان ایرانی حاضر در لیگ های اروپایی معرفی کنیم. این نکته را از قلم نیاندازید که ترتیب بازیکنان لژیونر ایرانی و برترین بازیکنان این لیست بدون هیچ دخالتی انجام گرفته است و همانند لیست الکترونیک آرتز معرفی شده است. در ادامه با وبلاگ آموزش شبکه همراه باشید.

بخش اول: برترین بازیکنان بازی FIFA20

30. کریستین اریکسن

هافبک هجومی دانمارکی باشگاه تاتنهام چند سالی است که تبدیل به یکی از مهره های تاثیرگذار این باشگاه در لیگ برتر انگلیس شده است. دقت پاس بالای این بازیکن به همراه مهارت بالای او در دربیل زنی، اریکسن را به یک بازیساز بسیار خوب در FIFA20 تبدیل کرده است. علاوه بر این، شما می توانید از این بازیکن برای شوت زنی از فاصله دور نیز استفاده کنید؛ دقت شوت 81 اریکسن شما را در این امر یاری خواهد کرد.

29. تونی کروس

اگرچه این ستاره خط میانی باشگاه رئال مادرید نسبت به فیفا 19 کمی افت داشته و از سطح 90 به 88 رسیده است، اما همچنان از تونی کروس می توان به عنوان یک هافبک وسط خوب استفاده کرد.

یک هافبک وسطی که به واسطه قدرت دفاعی مورد قبولش و همچنین دقت پاس بالا، همواره جز بازیکنانی است که در میانه زمین به خوبی درخشیده است. البته کاهش سرعت و شوت زنی این بازیکن نسبت به گذشته باعث شده تا کروس در میان بازیکن های هم سطح خود در FIFA20 آنچنان به چشم نیاید.

28. سادیو مانه

نمی توان به همین راحتی از نقش مهم سادیو مانه در قهرمانی لیورپول طی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا عبور کرد. از نقاط قوت این بازیکن سنگالی باید به سرعت بسیار عالی سطح 94 این بازیکن اشاره کرد که وی را در جمع سریع ترین بازیکنان FIFA20 قرار داده است.

همواره بازیکنان سرعتی از محبوبیت خاصی در بازی های فوتبالی برخوردار هستند و سادیو مانه نیز از معدود فوتبالیست هایی است که در بیشتر آلتیمیت تیم ها مشاهده می شود.

27. مانوئل نویر

حتی مصدومیت شدید مانوئل نویر هم نتوانست تا مانع از حضور این دروازه بان باسابقه در این لیست شود. با اینکه نویر در فصل های اخیر کم تر از گذشته به میدان رفته است، اما هنوز هم یکی از بهترین گلر های دنیا است.

نویر علاوه بر دروازه بانی خوب، دقت شوت یا همان کیکینگ (Kicking) بسیار عالی در سطح 91 دارد. حتی اگر واکنش های به موقع او به شوت های حریف را هم در نظر نگیرید، شیرجه های نویر و همینطور موقعیت سنجی این دروازه بان در سطح قابل قبولی واقع شده است.

26. جرارد پیکه

مدافع مرکزی باسابقه باشگاه بارسلونا در مقایسه با نسخه های قبلی فیفا کمی افزایش سطح داشته و این بار با سطح 88 در FIFA20 حضور خواهد داشت.

حتما هواداران باشگاه بارسلونا و فیفاباز ها می دانند که پیکه هیچ گاه از سرعت بالایی برخوردار نبوده، اما همواره به عنوان یک مدافع بلندقامت در ترکیب کاربران قرار گرفته است. همچنین قدرت بدنی بالا و قد بلند، این بازیکن اسپانیایی را تبدیل به یکی از مدافعین گلزن بازی کرده است.

25. پیر امریک اوبامیانگ

بدون شک ویژگی شاخص اوبامیانگ سرعت بسیار عالی سطح 94 این بازیکن است و باعث شده تا از این مهاجم جوان باشگاه آرسنال به عنوان یکی از سرعتی ترین مهاجمان فیفا 20 یاد شود.

شاید اوبامیانگ از قدرت بدنی چندان بالایی برخوردار نباشد، اما همین سرعت بالا و مهارت نسبتا خوب دربیل زنی، توانایی عبور از مدافعان حریف را برای شما فراهم می کند. همچنین از قدرت سرزنی اوبامیانگ نباید غافل شد و می توان روی سانتر های جناحین، حساب ویژه ای روی این بازیکن باز کرد.

24. رحیم استرلینگ

رحیم استرلینگ از دیگر بازیکنانی است که شهرت خاصی در سرعت دوندگی دارند و خوراک فرار از جناحین هستند. این مهاجم خوش نقش باشگاه منچسترسیتی به لطف سرعت بسیار بالای 93 و مهارت قابل قبول دریبل زنی 89 قادر است تا بدون سختی مدافعین حریف را پشت سر بگذارد و علاوه بر ایجاد موقعیت گل، خودش نیز در نقش گلزن تیم حاضر شود. این شرایط ایده آل، استرلینگ را در ترکیب آلتیمیت خیلی از کاربران قرار خواهد داد.

23. داوید دخیا

هرچند عملکرد امسال دخیا در داخل زمین با سال های گذشته کمی متفاوت است، اما این باعث نمی شود تا این گلر جز وبلاگ آموزش شبکهی لیست فیفا 20 نباشد. دروازه بان اسپانیایی باشگاه منچستر یونایتد مانند دو سال گذشته از محبوب ترین کارت های بازی در بخش آلتیمیت تیم هم بوده است.

سطح رفلکس عالی 91 و سطح شیرجه زنی 90 تاثیر زیادی در تبدیل شدن دخیا به یک دروازه بان مطمئن و چابک را داشته است و قرار دریافت او در ترکیب آلتیمیت خالی از لطف نیست.

22. لوییس سوارز

بعید است که بتوان از سوارز به عنوان یک بازیکن سرعتی استفاده کرد؛ اما فاکتور سرعت به تنهایی به کار یک مهاجم نمی آید و این بازیکن باشگاه بارسلونا با دقت شوت 89 توانسته است تا به یک مهاجم خطرناک در بازی FIFA20 تبدیل شود.

این را هم اضافه کنم که از قدرت دریبل زنی 84 و دقت پاس 80 وی نباید غافل شد و باید گفت که در مجموع این مهاجم اروگوئه ای پتانسیل خوبی برای تبدیل شدن به یک مهاجم زهردار را دارد.

21. سرخیو بوسکتس

بوسکتس از هافبک های دفاعی باشگاه بارسلونا است و همان طور که از پست بازی اش پیداست، یک بازیکن کند و با سطح سرعت 42 است.

ولی این موضوع برای یک هافبک دفاعی چندان بد نیست و سرخیو بوسکتس با سطح قدرت بدنی 80 و دقت پاس بالا و در نهایت قدرت دفاعی 85، تبدیل به یکی از مهم ترین مدافعان بازی FIFA20 شده است. همچنین بوسکتس عملکرد خوبی نیز در برگشت توپ های ارسالی دروازه بان های حریف دارد.

20. آنتوان گریزمن

همان طور که باشگاه بارسلونا با خرید آنتوان گریزمان قصد داشت تا این بازیکن خلاق را در نیمه هجومی تیم اش به کار گیرد، شما نیز با قرار دادن وی در ترکیب آلتیمیت خود می توانید از این بازیکن در هر دو پست مهاجم و هافبک استفاده کنید.

سرعت گریزمن شاید بالا نباشد، ولی برای هر دو پست مناسب است و در کنار سطح دقت شوت زنی عالی 86 و سطح پاس 84 باعث شده تا این ستاره فرانسوی علاوه در خلق موقعیت گل، به یک بازیکن گلزن نیز تبدیل شود.

19. الیسون بکر

سطح کارت 89 برای الیسون بکر نشانگر آن است که با یکی دیگر از دوروازه بان های بازی فیفا 20 روبه رو هستیم. بعد از پیوستن بکر به باشگاه لیورپول، گل زدن به این تیم بسیار سخت شد و شما هم با قرار دادن الیسون بکر در ترکیب آلتیمیت خود می توانید خیال خود را از دروازه تیم تان راحت کنید.

سطح جاگیری 90 و رفلکس های 89 از نقاط قوت این بازیکن است و با شیرجه ها و عکس العمل های سریع توانسته تا تمام فاکتور های یک گلر خوب را کسب کند.

18. انگولو کانته

معمولا هافبک های دفاعی کوتاه قد از سطح فیزیک بالایی برخوردار هستند و انگولو کانته نیز از این قاعده مستثنی نیست. هر چند این ستاره فرانسوی نسبت به سال گذشته با کمی افت همراه بوده است، اما هنوز که هنوز است جز وبلاگ آموزش شبکهفبک های دغاعی بازی FIFA20 است.

کاهش دقت پاس و سرعت این بازیکن از جمله این موارد است، ولی فراموش نکیند که گفتیم که انگولو کانته فیزیک خوبی دارد و با سطح قدرت دفاعی 87 سد مستحکمی در برابر مهاجمان حریف است.

17. کالیدو کولیبالی

شاید باشگاه ناپولی در حد و اندازه باشگاه های بزرگ اروپایی نباشد، اما ستاره سنگالی این باشگاه توانسته تا به تنهایی سیستم دفاعی تیم اش را جز بهترین خط دفاع های بازی FIFA20 قرار دهد.

مانند بسیاری دیگر از مدافعین دنیا، قد بلند کولیبالی شاخصترین ویژگی این بازیکن است که به همراه قدرت بدنی سطح 87 او را تبدیل به یک بازیکن فیزیکی کرده است. همچنین کولیبالی با سرعت نسبی خوب، به عنوان یک مدافع قدرتمند برای آلتیمیت شما پیشنهاد می شود.

16. هری کین

بر خلاف اوضاع نه چندان جالب این روز های باشگاه تاتنهام، بازیکنان خوبی از این باشگاه در لیست وبلاگ آموزش شبکهی بازی فیفا 20 قرار گرفته است. هری کین از جمله مهاجمانی است که همواره عملکرد قابل قبولی در تاتنهام داشته است.

شاید سرعت این بازیکن در حد یک مهاجم باکیفیت نباشد، اما قدرت بدنی بالا و سطح شوت فوق العاده 91 هری کین باعث شده است تا از او به عنوان یکی از بهترین تمام کننده ها یاد شود و جایگاه خوبی در نزد آلتیمیت باز ها داشته باشد.

15. روبرت لواندوفسکی

شوت زن ماهر، سرعت خوب، دربیل زن قهار و از همه مهم تر تمام کننده عالی؛ همه این ویژگی ها توانسته لواندوفسکی را جز بهترین های بازی فیفا 20 قرار دهد. ستاره لهستانی باشگاه بایرن مونیخ تقریبا یک بازیکن همه فن حریف در پست مهاجم است.

مهم ترین ویژگی لواندوفسکی همین بالانس بودن توانایی های وی است. برای مثال سطح سرعت 77 و دقت شوت 87 و سطح مهارت دریبل 85، این بازیکن را در سطح آمادگی کامل در تمامی نقاط پست حمله قرار می دهد.

14. جورجو کیه لینی

این روز ها نام جورجو کیه لینی به دلیل مصدومیت بلندمدتش کمتر شنیده شده است؛ اما این موضوع باعث نمی شود که این مدافع مستحکم جز بهترین های بازی فیفا 20 نباشد.

برای یک مدافع وسط خوب فرقی نمی کند که سن بالایی داشته باشد یا خیر، حتی به سرعت بالا هم نیاز ندارد. فاکتور مهم موردنیاز یک دفاع وسط، قدرت بدنی بالا و قد بلند است که از این حیث کلینی جز بهترین ها بوده است. یک کیه لینی به تنهایی برای خط دفاع باشگاه یوونتوس و آلتیمیت شما کافی است.

13. سرخیو آگوئرو

مهاجم آرژانتینی باشگاه منچسترسیتی یک فرایند خوب و ثابت را در چند فصل اخیر پیش گرفته است و همین موضوع باعث شده تا تغییری زیادی نسبت به نسخه قبلی بازی فیفا نداشته باشد.

آگوئرو از همه نظر یک فوروارد قابل اعتماد است؛ سطح سرعت 80، دریبل زنی عالی 88 به همراه تکنیک خوب اش باعث شده تا وی در مقابل مدافعین به خوبی بدرخشد. در نهایت این قدرت شوت زنی 90 است که این مهاجم را همواره در موقعیت گلزنی قرار می دهد.

12. سرخیو راموس

کاپیتان باشگاه رئال مادرید بااینکه در آستانه 34 سالگی واقع شده است، اما هنوز هم استاندارد های یک مدافع خوب را دارد. سرخیو راموس با سطح سرعت 72 و دقت پاس 75 این توانایی را دارد که علاوه بر ایفای نقش مدافع تیم، وظیفه پخش توپ را نیز بر عهده بگیرد.

همچنین این مدافع اسپانیایی با قدرت بدنی بالا و سطح قدرت دفاعی 87 آمادگی کامل در خط دفاع را دارا است و بدون شک می تواند یکی از مهره های تاثیرگذار در ترکیب آلتیمیت تیم شما باشد.

11. کیلین امباپه

ستاره فرانسوی باشگاه پاریس سن ژرمن را باید به عنوان سریع ترین بازیکن حاضر در بین 30 بازیکن برتر فیفا 20 معرفی کرد. کیلین امباپه با سطح سرعت فوق العاده 96 از بهترین های دوندگی در بازی FIFA20 است.

جدا از سرعت بالا، می توان به مهارت دربیل زنی و دقت شوت 84 این بازیکن نیز اشاره کرد. او یک مهاجم نوک خطرناک است که هر لحظه می تواند دروازه را تهدید کند. اگر به دنبال یک مهاجم سرعتی برای آلتیمیت تیم خود هستید، نام امباپه را از قلم نیاندازید.

10. آندره تراشتگن

گلر آلمانی باشگاه بارسلونا یعنی آندره تراشتگن به عنوان یکی از بهترین دروازه بان های بازی FIFA20 شناخته می شود. شاید هر کسی از کار کردن با این گلر در بخش آلتیمیت راحت نباشد، اما از قلم نیاندازید که تراشتگن با سطح عکس العمل 90 و شیرجه زنی 88 و جاگیری 88 تبدیل به دروازه بانی شده است که همواره آماده واکنش های خود در برابر شوت های دور و نزدیک بازیکنان است. همچنین از قدرت ارسال های تراشتگن نباید غافل شد که زمینه خوبی را برای موقعیت گل سازی فراهم می کند.

9. لوکا مودریچ

بعید است که بهترین بازیکن سال گذشته در لیست 10 بازیکن برتر بازی FIFA20 نباشد؛ حتی اگر این روز ها دچار افت شدید شده باشد.

شاید لوکا مودریچ یک بازیکن فیزیکی نباشد، اما مهارت دریبل زنی بسیار عالی 90 و حرکات تکنیکی او و همچنین سرعت مناسب 74، سطح دفاع 72 و مخصوصا دقت پاس عالی 89 وی را به یک هافبک وسط کامل تبدیل می کنند که علاوه بر بازی سازی قادر است تا در کار های دفاعی نیز شرکت کند. او با سطح کلی 90 هنوز هم یک لوکا مودریچ جنگنده است!

8. محمد صلاح

اگر می خواهید معجونی بی نظیر از سرعت بالا، قدرت دریبل زنی خوب و همینطور مهارت گلزنی و ارسال پاس در آلتیمیت تیم خود داشته باشید، محمد صلاح را از قلم نیاندازید.

این مهاجم مصری باشگاه لیورپول با سطح سرعت عالی 93 قادر است تا به خوبی خود را به دروازه حریف کند. بر خلاف ظاهر صلاح، او از فیزیک خوبی برخوردار است و در برابر درگیری های نفربه نفر آنچان هم دست و پابسته نیست. این روز ها همه از محمد صلاح در ترکیب های آلتیمیت تیم خود استفاده می کنند؛ شما چطور؟!

7. ویرجیل فن دایک

مدافع هلندی باشگاه لیورپول این افتخار را دارد تا عنوان بهترین مدافع بازی FIFA20 را تصاحب کند. ویرجیل فن دایک را باید به عنوان رهبر خط دفاعی باشگاه لیورپول دانست.

او علاوه بر اینکه تمام ویژگی های یک مدافع کامل را دارد، در کار بازی سازی نیز به خوبی عمل می کند. فن دایک همچنین با سطح سرعت 77 می تواند در ضدحملات به یاری تیم شما بیاید. این بازیکن هلندی نیز با سطح دفاع کلی 90 از پای ثابت های آلتیمیت تیم کاربران فیفا 20 است.

6. یان اوبلاک

خب می رسیم به دروازه بان باشگاه اتلتیکو مادرید که به عنوان بهترین دروازه بان بازی فیفا 20 به حساب می آید. یان اوبلاک با عملکرد عالی فصل اخیر خود در لالیگا، توانسته EA را متقاعد کند تا او را به عنوان یکی از بهترین بازیکنان فیفا نیز معرفی کند.

او با سطح دقت مهار توپ 92 و سطح جاگیری 90 و رفلکس های 89 واکنش های بی نظیری را در برابر مهاجمان دارد. در واقع گل زدن به این دروازه بان اصلا کار راحتی نیست. مطمئن باشید که بهترین گزینه دروازه بانی برای آلتیمیت تیم شما، یان اوبلاک است.

5. کوین دی بروینه

لقب بهترین هافبک بازی فیفا 20 اعطا می شود به کوین دی بروینه! از این ستاره بلژیکی به عنوان یکی از کلیدی ترین هافبک های دنیا نیز یاد می شود. بازیکنی که هم در پست هافبک مرکزی و هم در پست هافبک هجومی به خوبی عمل می کند.

سطح سرعت 76 و دقت پاس فوق العاده 92 نیز دی بروینه را همواره در موقعیت فرار و بازیسازی نیز قرار می دهد. از سطح شوت 86 این این ستاره باشگاه منچسترسیتی هم نگذریم که او را در زمره بهرین هافبک های گلزن بازی قرار داده است.

4. ادن هازارد

شاید اگر سازندگان بازی FIAF20 از کیفیت بازی ادن هازارد در رئال مادرید باخبر بودند هیچ گاه سطح کلی 91 را برای او در نظر نمی دریافتد.

اما بازی و درخشش او در چلسی در خاطر هواداران فوتبال مانده است و سرعت عالی و مهارت دربیل زنی وی فراموش شدنی نیست. هازارد در بازی فیفا 20 هم با سطح سرعت عالی 91 و مهارت دریبل زنی 94 و دقت پاس 86 و شوت 83 همان فرایند هازارد چلسی را پیش گرفته است و در مجموع یکی از بهترین گزینه ها برای آلتیمیت باز ها است.

3. نیمار

مهاجم پرحاشیه این فصل باشگاه پاریس سن ژرمن در رده سوم لیست وبلاگ آموزش شبکهی فیفا 20 قرار گرفته است. جالب است بدانید که نیمار در بازی FIFA19 هم در رده سوم برترین بازیکنان قرار داشت.

همان طور که انتظار می رود، به هیج وجه نباید روی قدرت بدنی این بازیکن برزیلی حساب کرد؛ از طرف دیگر سطح دریبل زنی 95، دقت پاس بالا و سطح شوت زنی 85 و حرکات تکنیکی فوق العاده و البته سطح سرعت عالی 91 نیمار را در جایگاه خوب خط حمله آتیمیت باز ها قرار داده است.

2. کریستیانو رونالدو

و، اما کریستیانو رونالدو! ستاره پرتغالی باشگاه یوونتوس که این باشگاه را در بازی فیفا 20 با نام پیمونته کالچیو می شناسیم. حرکات تکنیکی فوق العاده و سطح سرعت بسیار بالای 90 از ویژگی های شاخص این مهاجم کاربلد است.

فیزیک خوب 78 و دقت پاس مناسب 82 و البته سطح دریبل 89 وی را در بین بازیکنان برتر فیفا قرار داده است. رونالدو در مجموع با سطح کلی 93 یکی دیگر از مهاجمان قابل اعتماد و همه فن حریف بازی است و هر کاربری به دنبال یافتن کارت این بازیکن در بازی است.

1. لیونل مسی

خب می رسیم به رتبه اول لیست برترین بازیکنان فیفا 20 و نام لیونل مسی بزرگ! ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا که سطح کارت اش همانند سال گذشته 94 است. مسی هیچ گاه و در هیج کدام از بازی های فوتبالی یک بازیکن سرعتی نبوده، ولی عبور از مدافعان را به خوبی بلد است.

به لطف سطح دریبل 96 مسی، کمتر پیش می آید که در برابر دفاع حریف به مشکل برخورد کنید. از دقت پاس و شوت های فوق غافلگیرکننده وی هم نباید بگذریم که همواره در سطح بالا قرار داشته و در مجموع از مسی یک مهاجم تمام عیار خوب ساخته است.

بخش دوم: بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ های اروپایی بازی FIFA20

11. اللهیار صیادمنش

در سال 2018 مجله گاردین از اللهیار صیادمنش به عنوان 60 استعداد برتر فوتبال دنیا یاد کرد. مهاجم سابق باشگاه استقلال که پس از تاثیر خوبی که در پیروزیت این تیم داشت، تصمیم گرفت تا فوتبال خود را در اروپا ادامه دهد و در نهایت با باشگاه فنرباغچه ترکیه به توافق رسید. جوان ترین گلزن تیم ملی ایران تا سال 1398، در بازی فیفا 20 با سطح کلی 68 معرفی شده است.

10. یونس دلفی

یونس دلفی از جمله بازیکنان ایرانی بود که سال هایی زیادی را در یک باشگاه سپری کرد و در نهایت به راهی لیگ های اروپایی شد. دلفی فوتبال خود را در باشگاه استقلال خوزستان شروع کرد و بدون هیچ جابجایی داخلی دیگر، سرانجام به باشگاه شارلوا بلژیک پیوست.

این مهاجم جوان حتی در فصل قبل پیروز شده بود تا برای شارلوا گلزنی کند. سرعت و قدرت شوت دلفی در بازی FIFA20 از نکات مثبت این بازیکن آینده دار ایران است.

9. صادق محرمی

صادق محرمی فوتبال خود را از باشگاه ملوان بندر انزلی شروع کرد. پس از پیوستن به پرسپولیس سیر صعودی خود را شروع کرد و با این تیم بیشتر به اهالی فوتبال شناخته شد.

در اوایل سال 97 بود که با هواداران پرسپولیس خداحافظی کرد و راهی کرواسی و لیگ فوتبال این کشور شد. محرمی در بازی فیفا 20 با سطح کلی 65 معرفی شده است. از ویژگی های شاخص این مدافع کناری می توان به قدرت بدنی خوب و سطح سرعت 82 اشاره کرد.

8. سید مجید حسینی

سید مجید حسینی به همراه علی قلی زاده از استعداد های پرورش یافته جوانان باشگاه سایپا بود. پس از پیروزیت در باشگاه استقلال و راه یافتن به ترکیب اصلی تیم ملی ایران و بازی در رقابت های جام دنیای 2018 روسیه، کم کم راستا لژیونر شدن را پیدا کرد و اکنون در باشگاه ترابوزان اسپور ترکیه توپ می زند.

مجید حسینی با سطح کلی 68 در جایگاه هشتم این لیست جا دارد و شاید بتوان مهم ترین ویژگی وی را قدرت بدنی 66 و سطح کلی دفاع 70 دانست.

7. استیون بیت آشور

بیت آشور هیچ گونه فعالیت ورزشی داخل ایران نداشته است و همین موضوع باعث شده تا زیاد با این بازیکن آشنا نباشیم. در واقع اولین بار کارلوس کی روش بود که او را به تیم ملی ایران دعوت کرد.

او حتی پس از مدتی در سال 2012 از سوی یورگن کلینزمن به تیم ملی فوتبال آمریکا نیز دعوت شد. مدافع کناری سابق تیم ملی ایران که در حال حاضر در لس آنجلس گالکسی آمریکا توپ می زند، سطح کلی 69 را دارد و همچنین نمره سرعت 71 و قدرت بدنی نسبتا خوبی نیز دارد.

6. علی قلی زاده

پدیده فصل 96-97 لیگ فوتبال ایران، اکنون در باشگاه شارلوا بلژیک مشغول به توپ زنی است. علی قلی زاده فوتبال اش را از باشگاه سایپا شروع کرده و کم کم تبدیل به یک مهاجم دروازه شناس شد.

در بازی فیفا 20 سطح کلی علی قلی زاده 69 است و بهترین ویژگی او مربوط به سطح سرعت 76 این بازیکن است. همچنین قلی زاده فاکتور های دیگری مانند سطح دربیل 70 و قدرت بدنی 69 هم دارد که برای تبدیل شدن به یک مهاجم خوب مورد نیاز است.

5. مهرداد محمدی

حضور دوبرادر دوقلوی ایرانی در باشگاه های اروپایی، اتفاقی بود که برای اولین بار برادران محمدی رقم زدند. وینگر جوان باشگاه فوتبال دسپورتیوو داس آوس پرتغال مانند برادرش فوتبال خود را از باشگاه راه آهن شروع کرد و پس از پیوستن به سپاهان راهی اروپا شد.

مهرداد محمدی دو نمره از برادرش کمتر دارد و با سطح کلی 71 در جایگاه پنجم این لیست قرار گرفته است. سطح سرعت 85، شوت 70 و دریبل 74 این پتانسیل را به مهرداد داده است تا در میان بازیکنان خوب ایرانی حاضر در FIFA20 قرار گیرد.

4. کاوه رضایی

درست است که کاوه رضایی از روز های خوب اش در باشگاه شارلوا بلژیک فاصله دارد، ولی ویژگی های فردی اون نسبت به فیفا 19 تغییرات کمی را داشته است. کاوه رضایی از باشگاه استقلال به لیگ بلژیک پیوست و فرایند صعودی خوبی را در باشگاه شارلوا داشت. کاوه رضایی با سطح کلی 72 در رده چهارم این لیست واقع شده است. سطح شوت زنی 72 و سرعت 68 و قدرت بدنی نسبتا خوب، این بازیکن را در جمع 5 بازیکن ایرانی برتر بازی FIFA20 قرار داده است.

3. امیر عابدزاده

از امیر عابدزاده در اخبار و فوتبال ایران کمتر صحبت شده است. دوران حرفه ای فوتبال او در اروپا طی شد و کمتر فرصت حضور در فوتبال ایران را داشت.

شاید همین حضور او در فوتبال اروپا به رشد این دروازه بان جوان یاری کرد و باعث شد تا اکنون با فیزیک خوب و سطح کلی 72 جز بهترین ایرانی های بازی FIFA20 باشد. فرزند گلر افسانه ای تیم ملی ایران درسال های گذشته پیشرفت خوبی را داشته و در حال حاضر عضو باشگاه مارتیمیو کشور پرتغال است.

2. میلاد محمدی

مدافع چپ تیم ملی فوتبال ایران با سطح کلی 75 در جایگاه دوم این لیست قرار گرفه است. میلاد محمدی فوتبال خود را از باشگاه راه آهن تهران شروع کرد و در ادامه به باشگاه احمد گروزنی روسیه پیوست.

میلاد از جمله بازیکنانی است که تصمیمات خوبی را در مورد لژیونر شدن گرفته و به دنبال همین تصمیمات صحیح، اخیرا جایگاه خوبی را نیز در باشگاه خنت بلژیک بدست آورده است. از میلاد محمدی به عنوان یک دفاع کناری با فیزیک خوب و باقت در بازی فیفا 20 یاد می شود.

1. علیرضا دنیابخش

کسب آقای گل لیگ اردیویسه هلند، عامل اصلی بود که باعث شد تا علیرضا دنیابخش در صدر لیست بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ های اروپایی بازی فیفا 20 قرار بگیرد. بازیکن خوش اخلاق تیم ملی ایران با سطح کلی 75 به عنوان بهترین بازیکن ایرانی بازی FIFA20 در باشگاه برایتون انگلیس حضور دارد.

هرچند که این روز ها دنیابخش از ترکیب اصلی برایتون فاصله زیادی دارد و در زمین حضور ندارد، ولی کیفیت پاس و حفظ توپ این بازیکن سابق باشگاه داماش گیلان از نقاط قوت این بازیکن است.

البته هنوز درباره لژیونر های دیگر ایران مانند سردار آزمون که فرایند بسیار خوبی را در باشگاه زنیت طی می کند و یا سعید عزت اللهی، امید ابراهیمی، مهدی طارمی، رضا قوچان نژاد، سامان قدوس نمره ای از طرف EA منتسر نشده است و باید منتظر حضور دیگر بازیکنان ایرانی در بازی FIFA20 باشیم.

منبع: برترین ها

به "معرفی بازیکنان لژیونر ایرانی و برترین بازیکنان بازی FIFA20" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی بازیکنان لژیونر ایرانی و برترین بازیکنان بازی FIFA20"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید