عبدالله: تصرف نظامی افغانستان از طریق طالبان غیرممکن است

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان گفت که اگرچه طالبان پیشروی هایی داشته است اما تصرف نظامی افغانستان از طریق این گروه امکانپذیر نیست.

عبدالله: تصرف نظامی افغانستان از طریق طالبان غیرممکن است

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ آموزش شبکه، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان در واکنش به گزارش ها مبنی بر سقوط کابل 6 ماه پس از خروج کامل نیروهای خارجی، تصرف نظامی افغانستان از طریق طالبان را غیرممکن دانست.

وی اضافه کرد: طالبان ممکن است تلاش کنند و موفقیت های فوری یا میان مدت هم داشته باشند، ما ممکن است با عقب گردهایی روبرو شویم، اما اگر طالبان گزینه پیروزی نظامی را انتخاب کند این اشتباه بزرگ محاسباتی آن ها است.

رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان پیش از این به واشنگتن پست گفته بود که اگر طالبان راه حل نظامی را انتخاب کند، این یک اشتباه محاسباتی بزرگ است و به ادامه جنگ منجر خواهد شد، نه به تصرف افغانستان از طریق طالبان.

وی اظهارداشت که اگر آن ها خواستار تحمیل راه حل نظامی باشند، تاریخ افغانستان نشان داده است که این تنها به ادامه جنگ منجر خواهد شد.

عبدالله همچنین گفته بود که رهایی پی در پی شهرستان ها از طریق نیروهای امنیتی جزیی از برنامه منظم نیست و ادعاها هم بر اینکه شهرستان ها براساس یک طرح برنامه ریزی شده به طالبان واگذار می شود، نادرست است.

رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان اظهار داشت: عوامل متعددی باعث می شود که نیروهای امنیتی شهرستان ها و منطقه ها را رها کنند و اگرچه سقوط پی در پی شهرستان ها نگرانی های را در بین مردم ایجاد کرده است، اما مردم از نیروهای امنیتی حمایت می کنند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عبدالله: تصرف نظامی افغانستان از طریق طالبان غیرممکن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله: تصرف نظامی افغانستان از طریق طالبان غیرممکن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید