خبرنگاران رزم حسینی: دولت برای تحقق تاکید رهبری درباره موضوع انتقال آب استوار است

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، تهران- خبرنگاران- وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه آنالیز شروع عملیات اجرایی خط دوم و سوم پروژه انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی ایران شامل استان های کرمان، یزد، سمنان، اصفهان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی گفت که دولت برای تحقق تاکیدات رهبر معظم انقلاب در مورد موضوع انتقال آب عزم پایدار دارد.

خبرنگاران رزم حسینی: دولت برای تحقق تاکید رهبری درباره موضوع انتقال آب استوار است

به گزارش شنبه شب وبلاگ آموزش شبکه از وزارت صنعت، معدن و تجارت، علیرضا رزم حسینی در این جلسه با تاکید بر این که نام دست اندرکاران پروژه عظیم و ملی انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی ایران در تاریخ آبادانی کشور ثبت خواهد شد، از شروع عملیات اجرایی خطوط دوم و سوم این پروژه در آینده نزدیک اطلاع داد

وی در این جلسه با تاکید بر این مطلب، اضافه کرد: پروژه انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی ایران پروژه ای عظیم و مهم برای کشور و منطقه است.

رزم حسینی با بیان اینکه این خط انتقال آب، تمدن ساز و فرهنگ ساز خواهد بود، گفت: مطمئناً تاثیرات این پروژه در ایجاد امنیت و ثبات اجتماعی، توسعه، آبادانی و همچنین تامین آب شرب پایدار مناطق شرقی کشور برای جلوگیری از مهاجرت از این مناطق بسیار چشمگیر است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید نمود: پروژه انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی ایران باعث افزایش سهم ایران از این آب ها خواهد بود.

رزم حسینی همچنین از رسانه ها و صدا و سیما خواست که با اطلاع رسانی مناسب و انعکاس ابعاد مختلف این پروژه مهم و ملی در راستای امیدآفرینی در جامعه گام بردارند.

وی در ادامه آب را یکی از مولفه های مهم در راهبرد توسعه صنعتی ایران دانست و ادامه داد: این پروژه علاوه بر تاثیراتی که که در حوزه تأمین آب صنایع و معادن خواهد داشت، در دیگر حوزه ها کشت های پر بازده و کشت صنایع گلخانه ای نیز قابل تامل و آنالیز خواهد بود.

وزیر صمت همچنین با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و دستورات ویژه رئیس جمهوری در جلسه اخیر هیات دولت در مورد پروژه انتقال آب، بر عزم استوار تمام مسئولین دولت برای تکمیل این پروژه تاکید نمود.

در این جلسه با حضور شرکت های عظیم معدنی، موضوع پروژه انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی ایران (استانهای کرمان، سمنان، یزد، اصفهان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی) مورد آنالیز نهاده شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران رزم حسینی: دولت برای تحقق تاکید رهبری درباره موضوع انتقال آب استوار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رزم حسینی: دولت برای تحقق تاکید رهبری درباره موضوع انتقال آب استوار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید