خبرنگاران تعرفه گرمیسری مصرف برق گنبدی ها را سه برابر بیشتر می نماید

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، گنبدکاووس - خبرنگاران - مدیر امور توزیع نیروی برق گنبدکاووس گفت که اجرای تعرفه گرمسیری برای مشترکان گنبدی، مصرف برق این شهرستان در ماه های گرم سال را تا 3 برابر بیشتر می نماید.

خبرنگاران تعرفه گرمیسری مصرف برق گنبدی ها را سه برابر بیشتر می نماید

محمدعلی عربگلو چهارشنبه در جلسه کمیته مدیریت مصرف انرژی گنبدکاووس گفت: پیک مصرف 135 هزار مشترک برق این شهرستان در ایام مختلف سال بجز فصل تابستان، به طور میانگین حدود 80 مگاوات است اما این رقم در پیک مصرف تابستان به 243 مگاوات افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه سال جاری تعرفه گرمسیری در گنبدکاووس از اول خرداد ماه شروع می گردد، اضافه کرد: مهمترین عامل افزایش سه برابری مصرف برق این شهرستان، استفاده از انواع کولر و وسایل سرمایشی است که مشترکان می توانند با شستشو و سرویس این وسایل قبل از شروع فصل گرما، تا 25 درصد مصرف برق این گونه وسایل را کاهش دهند.

وی همچنین با ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته برای تقویت شبکه برق در گنبدکاووس گفت: نیروگاه 6 مگاواتی در دست احداث روستای هوتن از توابع بخش داشلی برون این شهرستان در آینده ای نزدیک وارد مدار می گردد و مشکل ضعف ولتاژ برق این بخش مرزی رفع خواهد شد.

فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در این جلسه با تاکید برضرورت مدیریت مصرف برق در تابستان سال جاری از سوی مشترکان خانگی، اداری و صنعتی این شهرستان، گفت: استفاده از ظرفیت رسانه ای بویژه درفضای مجازی و نیز ظرفیت سمن ها و پویش های مردمی برای ترویج فرهنگ مصرف بهینه، راهگشا خواهد بود.

عبدالقدیر کریمی همچنین از مدیران ادارات و نهادهای گنبدکاووس خواست نسبت به پرداخت مطالبات شرکت های خدماتی برق، آب و گاز اقدام نمایند که در غیر اینصورت در توزیع اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای شهرستان بخشی از اعتبارات آنها کسر خواهد شد.

گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت دومین شهرستان عظیم استان گلستان است که با پنج هزار و 72 کیلومتر مربع وسعت، در مجموع حدود سه هزار و 400 کیلومتر شبکه انتقال برق فشار ضعیف و متوسط دارد.

این شهرستان مرزی به سبب گرمای بالای 40 درجه در بیشتر روزهای تابستان از چند سال پیش مشمول تعرفه گرمسیری شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تعرفه گرمیسری مصرف برق گنبدی ها را سه برابر بیشتر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تعرفه گرمیسری مصرف برق گنبدی ها را سه برابر بیشتر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید