لزوم به روزرسانی دانش و خدمات بیمه ای در ایران

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، خبرگزاری خبرنگاران- عضو هیئت مدیره شرکت بیمه آسماری با بیان این که اعمال تحریم های ظالمانه علیه کشورمان باعث ایجاد اختلال در روابط بیمه گران داخلی و خارجی به ویژه در حوزه بیمه های اتکایی شده است، اظهار امیدواری کرد هر چه زودتر این شرایط به نفع صنعت بیمه تغییر کند.

لزوم به روزرسانی دانش و خدمات بیمه ای در ایران

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، لطف الله نکوئی با تاکید بر این که بیمه گران ایرانی در همه بخش ها و از جمله بیمه های اتکایی به روزرسانی دانش و اطلاعات را نیازمندند، اضافه نمود: پوشش اتکایی برای بیمه نامه های صادره از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید روش های نوین این حوزه به درستی شناسایی و عملیاتی گردد.

او نگرانی از احتمال وقوع حوادث بزرگ مانند زلزله و آتش سوزی های مهیب را در شرکت های بیمه، همیشگی خواند و با بیان این که از وقوع این ریسک ها گریزی نیست، گفت: تنها راهکار جلوگیری از تحمیل خسارت های بزرگ به شرکت های بیمه گر در هنگام وقوع حوادث فاجعه آمیز، توزیع درست ریسک و داشتن بیمه نامه اتکایی با کیفیت است.

عضو هیات مدیره شرکت بیمه آسماری بعلاوه با بیان این که متاسفانه کمتر از 10 درصد منازل مسکونی کشور تحت پوشش بیمه آتش سوزی هستند، این شرایط را برای کشور حادثه خیزی چون ایران بسیار نامطلوب خواند و اظهار داشت: شرکت های بیمه گر می توانند پشتوانه بسیار خوبی برای بیمه گزاران خود در زمان بروز خسارت باشند.نکویی به لزوم به روز رسانی خدمات بیمه ای قابل ارائه به مشتریان نیز اشاره نمود و با بیان این که فرهنگ بیمه همراه با افزایش خدمات بیمه ای توسعه می یابد، اظهار کرد: باید مزایای بیمه برای مردم به درستی تشریح گردد و آنها بدانند که خدمات بیمه گران، تنها به چند محصول بیمه اتومبیل محدود نمی گردد.

لطف اله نکوئی، عضو هیات مدیره شرکت بیمه آسماری یکی از پیشکسوتان صنعت بیمه و از صاحب نظران در حوزه بیمه اتکایی است. او با سابقه بیش از 50 سال فعالیت در صنعت بیمه که 30 سال آن در بیمه مرکزی بوده است، بیش از 20 سال این رشته را در دانشگاه های معتبر کشور تدریس نموده است.

از سوابق کاری نکوئی می توان به 6 سال معاونت و عضویت در هیات عامل بیمه مرکزی، مدیر عاملی شرکت بیمه اتکائی امین، مشاور شرکت های بیمه معلم، نوین، پارسیان و سینا اشاره نمود.

سال گذشته کتاب بیمه اتکایی او که به وسیله پژوهشکده صنعت بیمه منتشر شده است، در همایش سالیانه بیمه و توسعه به عنوان کتاب برتر انتخاب و از ایشان تقدیر شد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "لزوم به روزرسانی دانش و خدمات بیمه ای در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم به روزرسانی دانش و خدمات بیمه ای در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید