تولید باتری سبک از الیاف دورریز کولار

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه به نقل از انگجت، وزن زیاد باتری های سنتی هم تحرک ربات ها را مختل می کند و هم هزینه اضافی به سازندگان این محصول تحمیل می کند. یک روش ابتکاری برای حل این مشکل استفاده از دورریز الیافی به نام کولار است. این نوع الیاف از ماده ای به نام پا را آرامید تولید می شود. این ماده قوی و سبک برای تولید تایر دوچرخه، بادبان قایق ها و پوشش های محافظ بدن به کار گرفته می شود و مقداری از آنکه وزنی یکسان با فولاد داشته باشد تا 5 برابر این ماده استحکام دارد.

تولید باتری سبک از الیاف دورریز کولار

باتری که با استفاده از کولار تولید می شود تا بدان حد مستحکم و در عین حال سبک است که از آن می توان به عنوان نوعی پوشش محافظ برای پوشاندن بدنه ربات و جلوگیری از آسیب دیدن آن استفاده کرد. معمولاً 20 درصد از بدنه هر ربات به باتری اختصاص می یابد و این اختراع جدید این ظرفیت را برای افزودن امکانات و قابلیت های بیشتری به ربات ها آزاد می کند.

چگالی بیشتر این باتری باعث می شود تا ظرفیت آن برای ذخیره سازی انرژی سه برابر باتری های لیتیومی باشد. ظرفیت این باتری در مقابسه با باتری های سنتی که در آنها از فلز روی استفاده شده نیز تا 72 برابر بیشتر است. انتظار می رود مدل های تجاری این باتری ظرف 3 تا 5 سال آینده با قیمتی مناسب روانه بازار شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تولید باتری سبک از الیاف دورریز کولار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید باتری سبک از الیاف دورریز کولار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید