ایران و عراق سند همکاری 5 ساله امضا می نمایند

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ایران به دنبال همکاری های دوجانبه با تاسیس شرکت های مشترک در قالب سند بلندمدت 5 ساله با عراق است.

ایران و عراق سند همکاری 5 ساله امضا می نمایند

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیح داد: ایران به دنبال همکاری های دوجانبه با تأسیس شرکت های مشترک در قالب سند بلندمدت 5 ساله با عراق است که نقشه راه همکاری ها به شمار می آید.

او با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان فراوری، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها گفت: باز شدن بازارهای صادراتی ایران به خصوص در کشورهای همسایه یکی از سیاست های مهم سال 1400 وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که پیش احتیاج این مهم توسعه روابط کار فیمابین خواهد بود.

شریعتمداری با بیان اینکه از مدتی پیش امضای سند 5 ساله با وزارت کار عراق در دستور کار طرف ایرانی بود؛ از نهایی شدن این سند اطلاع داد و اضافه نمود: همکاری های دوجانبه تهران - بغداد در قالب این سند دنبال خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تبادل نیروی کار و فرصت های شغلی برنامه بعدی سفرش به عراق است، از کوشش برای فعالیت مالی علاوه بر گسترش روابط در زمینه تعاون و کار و مذاکره پیرامون بیمه های اجتماعی اطلاع داد.

شریعتمداری خاطر نشان کرد: تبادل نیروی کار عمدتاً تخصصی است و به زودی وابسته کار جمهوری اسلامی ایران در عراق (سفارت ایران در بغداد) مستقر خواهد شد.

وی در ادامه تبادل نیروهای کار تخصصی را احتیاج هر دو طرف برشمرد و تمرکز اصلی مذاکرات خود با دولت عراق را مسائل اقتصاد واقعی مطرح نمود که در زمینه های پتروشیمی، دارویی، مصالح و فلزات ساختمانی پیگیری خواهد شد.

شریعتمداری با تصریح بر اینکه همکاری وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با دولت عراق اکثراً در حوزه اقتصاد خواهد بود؛ ابراز امیدواری کرد با تفاهم های منعقده که پیش نویس آن و سند همکاری پنج ساله آماده شده است، این همکاری ها توسعه و قوام بیشتری یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: شرکت هایی با صندوق های مالی وزارت کار همکاری دارند که ضمناً اسنادی که امضا خواهد شد در سال 1400 اجرایی می شوند. شریعتمداری در سفر به عراق روز یکشنبه چند نشست با وزیران مربوطه این کشور همسایه در وزارتخانه های دارایی و کار خواهد داشت ضمن اینکه روز دوشنبه در سفر به کربلا برنامه های کاری سفرش را برای توسعه روابط فی مابین دنبال خواهد نمود که به نظر می رسد نمایشگاه های مشترک مالی نیز بخشی از آن باشد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "ایران و عراق سند همکاری 5 ساله امضا می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران و عراق سند همکاری 5 ساله امضا می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید