اهدای خون فرزندان شهدا در پویش زندگی ببخشیم

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، پویش زندگی ببخشیم یک فراخوان فرهنگ ساز از سوی تعدادی از فرزندان شهداست که قصد دارد اهدای خون را به عنوان یک تکلیف همیشگی و نجات بخش در جامعه ترویج دهند.

اهدای خون فرزندان شهدا در پویش زندگی ببخشیم

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ آموزش شبکه، این روز ها به علت شیوع کرونا و افزایش حجم بیماران در مراکزدرمانی و بیمارستان های کشور، نیاز به اهدای خون بیشتر احساس می شود و همدلی و کمک رساندن به همنوعان با اهدای خون ضرورتی بیشتر از روز های عادی طلب می کند؛ چراکه اهدای قطره خون هر شهروندی می تواند نجات بخش بیماری در لحظات برزخ بین حیات و ممات باشد.

در این راستا، جمعی از فرزندان یادگاران دوران دفاع مقدس به تاسی از ایثارگری پدران قهرمان و شهید شده در راه اعتلای ایران اسلامی، این روز ها با راه اندازی پویش زندگی ببخشیم به اهدای خون خود برای کمک رساندن به بیماران پرداختند.

عادل مهری، مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر، با تاکید بر آثار و برکات اهدای خون در نجات جان همنوعان، گفت: فرزندان شهدا صاحب یک تکلیف مهم هستند و آن هم حفاظت از حرمت خون پدرانشان است و فکر کردیم که در امتداد آن خون های آزادگی و مردانگی که برای نجات کشور و مردم این سرزمین از دست دشمنان بر زمین ریخته شد، اهدای خون ما نیز با هدف کمک به نجات جان بیماران می تواند، یک حس مردم دوستی و فداکاری را در جامعه ایجاد کند.

وی ادامه داد: امیدواریم با این موج های آگاهی افزا پیرامون نقش حیات بخش اهدای خون، بتوانیم شاهد مشارکت های بیشتر جوانان در مراکز اهدای خون باشیم.

حمید علی صمیمی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران نیز در حاشیه اهدای خون خود گفت: فرهنگ انسانی و نجات بخش اهدای خون، موجب افزایش حس همنوع دوستی و وفاداری نسبت به هم در شرایط سخت می شود و امیدواریم پویش زندگی ببخشیم، بتواند موجب شور مشارکت جوانان شود تا با تعمیم این فرهنگ در جامعه، شاهد صحنه هایی ناب و پر تکرار از انسانیت و مهربانی باشیم.

امیر قلیچ خانی، یکی از متولیان برگزاری پویش زندگی ببخشیم، ضمن تاکید بر استمرار این حرکت های فرهنگ ساز، گفت: ما در جمع فرزندان شهدا، تصمیم گرفتیم که به خاطر جهت نجات بخش و نوعدوستی که پدران ما تا حد فدای جانشان در پیش گرفتند، یک کار را برای نجات جان همنوعان خود انجام دهیم که اهدای خون را در بین خیلی از امور، یک تکلیف انسانی و پر از عشق به هم بودن و مهربانی دیدیم.

مجید مسلمی معاون اهداکنندگان انتقال خون استان تهران با تقدیر از راه اندازی پویش زندگی ببخشیم، به نقش جوانان در بهبود شرایط ذخایر خونی در ایام کرونا اشاره کرد و گفت: برای ایجاد یک شرایط پایدار در تامین فرآورده های خونی مورد نیاز 160 مرکز درمانی و بیمارستان سطح پایتخت، حضور مستمر جوانان می تواند موجب اطمینان بخشی ما در شاهراه حیاتی نظام سلامت باشد؛ بنابراین گزارش، پویش زندگی ببخشیم یک فراخوان فرهنگ ساز از سوی تعدادی از فرزندان شهداست که قصد دارد اهدای خون را به عنوان یک تکلیف همیشگی و نجات بخش در جامعه ترویج بدهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اهدای خون فرزندان شهدا در پویش زندگی ببخشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهدای خون فرزندان شهدا در پویش زندگی ببخشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید