پارک هایلند باکو؛ جاذبه تاریخی و مرتفع آذربایجان، عکس

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، در واقع هایلند (Highland) به معنای مرتفع بوده و به خاطر اینکه در یک نقطه مرتفع واقع شده، چنین نامی به این پارک داده شده است. هنگام قدم زدن در پارک زیبای هایلند شاهد چشم انداز زیبای شهر و ساختمان های مدرن و همچنین دریای زیبا و آبی رنگ خزر خواهید بود. برای آشنایی بیشتر با پارک هایلند باکو با ما همراه باشید.

پارک هایلند باکو؛ جاذبه تاریخی و مرتفع آذربایجان، عکس

تاریخچه پارک هایلند باکو

در واقع تاریخچه پارک هایلند باکو به زمان جنگ های سال 1988 تا 1994 میلادی برمی گردد. این جنگ خونین میان دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه ای به نام قَرَه باغ (Qarabağ) افتاد. گفته می گردد در آن موقع حدود 35 هزار نفر کشته شده و هزاران نفر دیگر که تعدادشان به بیش از 800 هزار می رسید مجبور به ترک دیار و خانه هایشان شده و آواره شدند.

پس از بالا دریافت نزاع میان دو کشور، بعضی از کشورها دست به کار شدند و حتی پای سازمان ملل نیز به وسط کشیده شد و بالاخره با کوشش های بسیار و وساطت های متعدد انتها در سال 24 دسامبر 1994 میان این 2 کشور آتش بس شکل گرفت. پس از آن، یادبودی به نام کشته شدگان جنگ قره باغ در محل کنونی پارک ساخته شد.

این پارک و یادمان اکنون میزبان گردشگرانی است که با بلیط هواپیما باکو به این شهر سفر می نمایند. شاید این یادبود درس عبرتی برای جهانیان باشد که جنگ یک پدیده بی رحم و خانمان سوز است که به هر دو طرف ضرر می رساند و هرگز نباید در تاریخ آیندگان تکرار گردد.

معماری پارک هایلند باکو

در واقع معماری پارک هایلند باکو بسیار جذاب و چشم نواز بوده و در همان نگاه اول شما را محو تماشای خودش می نماید. استفاده از سنگ های بسیار نفیس و زیبا که گفته می گردد از معادن خود کشور تامین شده موجب گشته تا زیبایی پارک هایلند باکو دو چندان گردد. چرا که شما احساس می کنید هم در یک بنای قدیمی و هم در بنایی جدید و مدرن قدم نهاده و مشغول گشت وگذار هستید. پارک هایلند باکو نیز طوری طراحی شده که شما بتوانید بهترین چشم انداز را رو به شهر و ساختمان های مدرنش و همچنین دریای زیبای خزر داشته باشید.

اهمیت پارک هایلند باکو در شهر باکو

در واقع پارک هاینلد باکو یکی از مهم ترین پارک های این شهر است که بیشتر گردشگران خارجی که با خرید آنلاین بلیط هواپیما به باکو سفر نموده اند و حتی خود شهروندان آذربایجان از آنجا دیدن می نمایند. فضای بسیار دلباز و هوای مطبوع و پاک موجب گشته این پارک به عنوان یکی از محبوب ترین پارک های شهر باکو شناخته گردد. از طرفی دیگر جاذبه های دیدنی داخل پارک و به عبارتی طراحی و نوع ساخت آن به قدری جذاب است که از تماشای آن هرگز سیر نخواهید شد. علاوه بر مواردی که گفته شد، وجود یادمان کشته شدگان جمهوری آذربایجان یکی دیگر از مواردیست که گردشگران از آن دیدن می نمایند تا با اطلاعات تاریخی این کشور بیشتر آشنا شوند.

نحوه دسترسی به پارک هایلند باکو

خوشبختانه دسترسی به پارک هایلند باکو چنان سخت نبوده و می توانید توسط تاکسی یا اتوبوس به این پارک دسترسی داشته باشید. چرا که محل قرارگیری آن در جای پرت و یا دور از شهر نیست. به همین دلیل می توانید یا از تاکسی استفاده نموده و از خیابان نظامی سوار شوید و به مقصد پارک هایلند باکو بروید و یا یکی از اتوبوس های شماره 3، 5 و 6 را انتخاب کنید و به مقصد برسید. اما ممکن است هزینه تاکسی های باکو نسبت به کشور خودمان بسیار گران باشند. پس توصیه می کنیم حتما قبل از سوار شدن و استفاده از تاکسی قیمت آن را بپرسید و یا حتی الامکان از اتوبوس هایی که به آن ها اشاره کردیم بهره ببرید.

ساعت بازدید از پارک هایلند باکو

به دلیل اینکه پارک هایلند باکو یک فضای عمومی بوده، بازدید از آن هم رایگان است و هم هیچ محدودیت زمانی ندارد. یعنی شما در هر ساعات از شبانه روز که قصد بازدید از این پارک را داشتید می توانید از آن دیدن کنید. اگر می خواهید چشم انداز زیبای دریای خزر را تماشا کنید به شما پیشنهاد می کنیم حتما صبح هنگام و در روشنایی روز به آنجا بروید. اما اگر علاقه داشتید از چراغانی های شهر و یا نورپردازی جذاب پارک دیدن نموده و یا از آن ها عکاسی کنید می توانید شب به آنجا بروید.

جاذبه های دیدنی نزدیک به پارک هایلند باکو

موزه فرش آذربایجان: 1.5 کیلومتر

ونیز کوچک: 2 کیلومتر

برج های شعله: 2 کیلومتر

موزه نظامی آذربایجان: 2 کیلومتر

رستوران های نزدیک به پارک هایلند باکو

رستوران ولوتو: 1 کیلومتر

رستوران چنار: 1.5 کیلومتر

پیتزای دومینیو: 2 کیلومتر

رستوران چایکی: 2 کیلومتر

هتل های نزدیک به پارک هایلند باکو

هتل سفیر: 1.5 کیلومتر

هاستل هایلند پارک: 2 کیلومتر

هتل کراون: 2 کیلومتر

هاستل سیائو باکو: 3 کیلومتر

منبع: گردشبان

به "پارک هایلند باکو؛ جاذبه تاریخی و مرتفع آذربایجان، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک هایلند باکو؛ جاذبه تاریخی و مرتفع آذربایجان، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید