وزیر بهداشت: اگر موفقیتی در حوزه واکسن کرونا بدست آمده، مدیون وزارت امور خارجه ایم

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، از کوشش وزارت خارجه در تامین واکسن کرونا تشکر کرد.

وزیر بهداشت: اگر موفقیتی در حوزه واکسن کرونا بدست آمده، مدیون وزارت امور خارجه ایم

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، در آخرین روز از همایش گردهمایی رؤسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در جمع سفرا و نمایندگان ایران در 15 کشور همسایه حاضر شد و از کوشش وزارت خارجه در تامین واکسن تشکر کرد.

عین اللهی در این نشست گفت: از دکتر امیرعبداللهیان تشکر می کنم. اگر موفقیتی در حوزه واکسن حاصل شده، مدیون وزارت امور خارجه ایم. اگر مردم ما امروز نفسی راحت می کشند باید از سفیران ما در خارج از کشور که شبانه روز کوشش کردند، تشکر کرد.

وزیر بهداشت تاکید نمود: در مدت کوتاهی با یاری وزارت امور خارجه 150 میلیون دز واکسن وارد کشور کردیم که امروز درصد واکسیناسیون به رقم 87 درصد رسیده است و 74 درصد مردم نیز دو دز واکسن را دریافت نموده اند و تزریق دز سوم نیز با شتاب شروع شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به توانمندی های ایران در حوزه تجهیزات پزشکی و داروها اشاره نمود و از آمادگی ایران برای صادرات به کشورهای مختلف سخن گفت.

وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت گردشگری سلامت، ظرفیت داخلی حوزه پزشکی را مستعد پذیرش بیماران از کشورهای مختلف به ویژه کشورهای منطقه دانست و از سفارت خانه های ایران خواست فعالیت برای این موضوع را در دستور کار قرار دهند.

در ادامه روسای نمایندگی ها به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود برای ارتقاء تعاملات وزارت بهداشت و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران پرداختند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وزیر بهداشت: اگر موفقیتی در حوزه واکسن کرونا بدست آمده، مدیون وزارت امور خارجه ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت: اگر موفقیتی در حوزه واکسن کرونا بدست آمده، مدیون وزارت امور خارجه ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید