دیدنی های سن پترزبورگ، سرزمین شب های آفتابی

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، شب های سفید، یکی از مهم ترین دیدنی های سن پترزبورگ است. حتی فکرش هم نفس را از هیجان بند می آورد! ساکنان سن پترزبورگ از فصل شب های سفید برای پیاده روی های طولانی مدت، دیدارهای عاشقانه و رویدادهای خاصی مثل درخواست ازدواج استفاده می نمایند. چرا شما چنین تجربه ای را برای خودتان ثبت نکنید؟

دیدنی های سن پترزبورگ، سرزمین شب های آفتابی

دیدنی های سن پترزبورگ بی شمار است. زیرا دومین شهر بزرگ روسیه بعد از مسکو به شمار می رود. سن پترزبورگ پرجمعیت ترین شهر اروپا پس از لندن پاریس و مسکو است. سن پترزبورگ به ونیز شمالی و موزه در فضای باز نیز شهرت دارد.

شاید برای تان جالب باشد اگر بدانید در زبان فارسی زمان قاجار، به طور عامیانه سن پترزبورگ را پِتِل پُرت یا فتل فُرت می نامیدند. از این اصطلاح برای این که بگویند جایی خیلی دور است، استفاده می کردند. مثلاً از اینجا تا پتل پورت. با ما همراه باشید تا سفری کوتاه از تهران تا پتل پرت داشته باشیم.

شهر هزار عنوان

سن پترزبورگ در گذشته به همین نام شناخته می شد. در طول تاریخ نامش چندین بار تغییر کرد. مدتی این شهر را پتروگراد نامیدند. چند صباحی لنینگراد نیز نامیده شد. با فروپاشی شوروی سابق، نام قبلی آن یعنی سن پترزبورگ دوباره برگزیده شد. این شهر به مرکز فرهنگی روسیه شهرت دارد. اگر با سنت پترزبورگ، سن پطرزبورگ و سن پطرزبورغ روبه رو شدید، بدانید همگی به سن پترزبورگ اشاره می نمایند.

سن پترزبورگ روسیه حدود 350 سال قدمت دارد. آن را پتر کبیر ساخته است. سن پترزبورگ در بین مردم روس با لقب پنجره ای به اروپا مشهور است. این شهر، غربی ترین شهر روسیه است.

شب های سفید سن پترزبورگ

شب های سفید، یکی از مهم ترین دیدنی های سن پترزبورگ است. حتی فکرش هم نفس را از هیجان بند می آورد! فکرش را بکنید. شب باشد، اما نه تاریک. گرگ و میش و رویایی.

این پدیده طبیعی هر ساله از اوایل خرداد آغاز می گردد. برای همین از خرداد به بعد، بهترین زمان سفر به سن پترزبورگ به شمار می رود. موقعیت جغرافیایی شهر سن پترزبورگ ویژه است. شمالی ترین شهر پرجمعیت جهان محسوب می گردد. از این رو یکی از اصلی ترین مناطق جهان برای تماشای شب های سفید به شمار می رود.

در شب های سفید، خورشید تقریباً در تمام 24 ساعت شبانه روز در آسمان است. شب فرا نمی رسد. همه مدت شبانه روز آسمان روشن است. ساکنان سن پترزبورگ از فصل شب های سفید برای پیاده روی های طولانی مدت، دیدارهای عاشقانه و رویدادهای خاصی مثل درخواست ازدواج استفاده می نمایند. چرا شما چنین تجربه ای را برای خودتان ثبت نکنید؟

دیدنی های سن پطرزبورگ

بگذارید خیال تان را راحت کنیم. شما می توانید یک ماه تمام در سن پترزبورگ اتراق کنید. جاهای دیدنی اش را ببینید و حوصله تان سر نرود. در واقع دیدنی ها کم نیست. زمان کم است. در اینجا سه دیدنی مهم سن پترزبورگ را به شما معرفی می کنیم.

موزه هرمیتاژ

موزه قصر هرمیتاژ یا آرمیتاژ، مجموعه ای از ساختمان های قرن 18 میلادی است. این مجموعه دو طبقه عظیم و بیش از هزار اتاق و صدها پله دارد. هرمیتاژ بزرگ ترین موزه روسیه و سومین موزه بزرگ جهان بعد از موزه انگلستان و موزه لوور فرانسه است. شاید جالب باشد اگر بدانید فرش پازیریک ایرانی- قدیمی ترین فرش جهان- در این موزه نگهداری می گردد.

موزه هرمیتاژ 1057 سالن و بیش از 3میلیون اثر گران بها دارد. اگر برای دیدن هر قطعه این موزه تنها یک دقیقه وقت صرف کنید، 11 سال طول می کشد تا کل موزه را بتوانید ببینید.

موزه هرمیتاژ، هر دوشنبه، تعطیل است. پنج شنبه اول هر ماه میلادی، می توانید بدون پرداخت ورودیه وارد این موزه شوید.

دیدنی های سن پترزبورگ

کاخ کاترین

کاخ کاترین یکی از دیدنی های سن پترزبورگ است. این مکان در 30 کیلومتری شهر نهاده شده است. داستان بامزه ای هم دارد.

این کاخ در دهکده تزارها واقع شده. دهکده تا قرن 18 در اختیار کشور سوئد بوده است. پتر کبیر بعد از جنگ با سوئد، این دهکده را پس گرفت. سپس آن را به عنوان هدیه به همسر خود کاترین داد. بعد از مدتی به دستور کاترین، قصری بزرگ در این مکان ساخته شد. کاترین قصد داشت با ساختن یک کاخ خاص در هدیه ای که از پتر کبیر گرفته بود، آن را مجدد به عنوان هدیه ای غیر منتظره به شوهرش تقدیم کند. از این رو بودجه زیادی خرج این کاخ کرد.

در تزئینات این بنا از آب طلا و آینه کاری استفاده شده است. در این قصر وسایل مورد استفاده خانواده تزار و البته شخص تزار نهاده شده است.

کلیسای جامع اسحاق

این کلیسای زیبا یکی از دیدنی های سن پترزبورگ است. کلیسا به یاد اسحاق مقدس و به همین نام، نام گذاری شد. کلیسای جامع اسحاق، توسط معمار فرانسوی مانفران ساخته شد. کلیسا در طول حیاتش بارها مورد بازسازی نهاده شد. ساخت این بنای تاریخی بیش از 40 سال به طول انجامید. البته عمر معمار هم به دیدن انتها کار قد نداد. اما ظرافت و زیبایی بی نقص این کلیسا ارزش این همه کوشش را داشت.

ستون های این کلیسا از گرانیت قرمزرنگ است. هر ستون 80 تن وزن دارد. این کلیسا بزرگ ترین کلیسای روسیه است و به سبک کلاسیک روسی ساخته شده. گنبد طلایی رنگ آن از تمام نقاط شهر دیده می گردد. این کلیسا به موزه تبدیل شده است. با این حال، در برخی از عیدهای بزرگ مذهبی، مراسم باشکوهی در آن برگزار می گردد. این کلیسا را در چهارشنبه ها بسته خواهید دید.

منبع: پیام دلتا

به "دیدنی های سن پترزبورگ، سرزمین شب های آفتابی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدنی های سن پترزبورگ، سرزمین شب های آفتابی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید