خوشمزه ترین غذاهای ایرانی تعیین شدند

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، در ابتدای نظر سنجی، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، 32 غذا و خوراک در قالب 16 تیم، به رقابت با هم پرداختند و مردم عزیز سراسر ایران، با آراء خود، طی 24 ساعت و در مرحله اول ، 16 برنده مراحل بعدی را تعیین کردند و همینطور این فرایند طی مراحل بعدی که مطابق جدول زیر می بینید ادامه داشت. این نظرسنجی و رقابت از مرحله اول تا تعیین شدن محبوب ترین غذای ایرانی (مرحله فینال)، 10 روز طول کشید و استقبال بسیار خوبی از آن شد. البته گفتنی است که در این نظرسنجی، انواع مختلف غذاها در قالب یک واحد در نظر گرفته شد و از تنوع بخشیدن به آن خودداری کردیم. به عنوان مثال برای کباب، انواع مختلف آن با هم در نظر گرفته شد.

خوشمزه ترین غذاهای ایرانی تعیین شدند

همچنین در این نظرسنجی از غذاهای معروف ایرانی که در بیشتر شهرها شناخته شده هستند استفاده شده است و غذاها و خوارک های بومی در این نظر سنجی قرار نداشتند. در مرحله اول این نظر سنجی حدود 73 هزار نفر شرکت داشتند که طی آن عدس پلو، ته چین، و لوبیا پلو و دلمه که از غذاهای خوشمزه ایرانی به حساب می آیند، در همان مرحله اول حذف شدند و شگفتی مرحله اول را رقم زدند.

در نهایت چهار غذای آبگوشت، کباب، قرمه سبزی و باقالی پلو توانستند به مرحله نیمه نهایی برسند. در رقابتی که در این مرحله بین آبگوشت و کباب جریان داشت، این کباب بود که توانست گوی سبقت را از رقیب سنتی خود برباید و به عنوان اولین فینالیست وارد مرحله نهایی گردد. در رقابت دیگر هم قرمه سبزی برنده جدال با باقالی پلو بود و توانست دومین فینالیست این نظرسنجی لقب بگیرد.

در نهایت در روز فینال، کباب توانست با 61 درصد آرا در مقابل 39 درصد آرای قرمه سبزی، عنوان محبوب ترین غذای ایرانی از دیدگاه مردم را کسب کند. هر کدام از این غذاها و خوراک ها، طعم و مزه خاصی را در هر نقطه از این کشور دارند و گذشته از آن، غذاهای بومی مناطق مختلف نیز واقعا شایسته شناخته شدن بیشتر هستند. امید آن را داریم تا بتوانیم با یاری شما، در آینده، قدمی هر چند کوتاه در شناخته شدن هر چه بهتر غذاهای ایرانی در سطح بین المللی داشته باشیم.

یکی از قسمتهای جذاب سفر توریستهای ورودی به ایران بحث غذا و خوارک های ایرانی است و ما تصمیم گرفتیم با انتشار نسخه انگلیسی این اینفوگرافی کار گردشگران برای کسب آگاهی از اینکه محبوب ترین غذا و خوارک ها برای خود ایرانیان کدام هستند را راحت تر کنیم. شما نیز میتوانید با اشتراک نسخه انگلیسی این اینفوگرافی در شبکه های اجتماعی خود توجه گردشگران آینده ورودی به ایران را جلب کنید.

منبع: گردشبان

به "خوشمزه ترین غذاهای ایرانی تعیین شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوشمزه ترین غذاهای ایرانی تعیین شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید