خبرنگاران شرکت برق کردستان بیش از 595 میلیارد ریال از مشترکان طلب دارد

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، سنندج - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: این شرکت در مجموع 595 میلیارد و 800 میلیون ریال از مشترکان بخش های مختلف طلب دارد که بخشی از آن مربوط به دوران شیوع کرونا و عدم پرداخت قبوض مصرفی است.

خبرنگاران شرکت برق کردستان بیش از 595 میلیارد ریال از مشترکان طلب دارد

هیوا لهونیان روز آدینه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ آموزش شبکه گفت: پارسال بدهی مشترکان بخش های مختلف به شرکت برق استان 431 میلیارد و 400 میلیون ریال بود که به 595 میلیارد و 800 میلیون ریال در امسال افزایش یافت.

وی با بیان اینکه این شرکت 187 میلیارد و 700 میلیون ریال از مشترکان بخش خانگی طلب دارد، اضافه نمود: مشترکان بخش تجاری استان نیز 117 میلیارد و 600 میلیون ریال و بخش عمومی 99 میلیارد و 700 میلیون ریال بدهکار هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان میزان وصول مطالبات از مشترکان را تا سرانجام سال گذشته 92 درصد بیان کرد و گفت: به دلیل شیوع کرونا و عدم قرائت کنتور در اواخر اسفند ماه پارسال امکان دریافت مطالبات براساس اهداف معین شده فراهم نشد.

لهونیان اضافه نمود: در فروردین امسال 300 هزار پیغام برای مشترکان ارسال شد تا به صورت خوداظهاری در سامانه ساپا شماره مصرفی را اعلام نمایند اما فقط پنج درصد مشارکت داشتند که بیشتر ارقام هم اشتباه وارد شده بود.

وی از مشترکان خواست نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام نمایند و یادآور شد: از ابتدای فروردین امسال تا به امروز میزان فروش برق به مشترکان 338 میلیارد و 400 میلیون ریال و میزان مطالبات نیز هم بیش از 244 میلیارد ریال رسیده است.

در حال حاضر 663 هزار مشترک برق در کردستان از خدمات این شرکت برخوردار و تمام روستاهای بالای 10 خانوار جمعیت به شبکه سراسری برق متصل هستند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شرکت برق کردستان بیش از 595 میلیارد ریال از مشترکان طلب دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شرکت برق کردستان بیش از 595 میلیارد ریال از مشترکان طلب دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید