جزئیات محدودیت تردد در نوروز 1400

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ارتباط تصویری با بخش خبری 21 شنبه شب شبکه یک سیما اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا؛ 25 اسفند، آخرین رنگ بندی شهر ها را از نظر محدودیت های کرونایی، اعلام و به اطلاع مردم می رسانیم.

جزئیات محدودیت تردد در نوروز 1400

وی گفت: امروز در جلسه این ستاد تأکید شد مسافرت به شهر های قرمز و نارنجی ممنوع است.

وی ادامه داد: با توجه به گردش ویروس انگلیسی در 28 استان، خطر بسیار بالاست و همه اعضای ستاد تأکید کردند که مردم از سفر پرهیز نمایند.

رئیسی با بیان اینکه اکنون به جز استان خوزستان، وضع به نسبت پایداری در کشور وجود دارد اضافه نمود: اگر جابجایی جمعیت انجام گردد خطرناک است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا رنگ بندی شهر ها تا سرانجام تعطیلات نوروز تغییر خواهد نمود؟ گفت: این محدودیت های جدید تا 15 فروردین ادامه دارد و جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا، مرتب برگزار می گردد و مرتب تذکر خواهیم داد و اگر وضع شهری، بدتر گردد، احتمال تغییر وجود دارد.

رئیسی اضافه نمود: اگر شهری قرمز گردد شاید چندین هفته طول بکشد تا برگردد، اما ممکن است شهری که در وضع زرد باشد بسیار سریع به شهر نارنجی یا قرمز تبدیل گردد بنابراین مطابق با آن محدودیت سفر اعمال می گردد البته برای اعمال این محدودیت های جدید, 2 تا 3 روز مهلت داده می گردد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: تردد از شهر زرد به زرد یا آبی و برعکس، آزاد است، اما پلاک های بومی شهر های قرمز و نارنجی حق ورود به دیگر شهر ها را ندارند.

وی اضافه نمود: در ارتباط با وسایل حمل و نقل عمومی از جمله هواپیما، قطار و اتوبوس در شهر های قرمز شرط اینکه فرد بتواند بلیت بخرد و سوار گردد علاوه بر اینکه استعلام از بانک اطلاعاتی خودمان می گیریم؛ در شهر های قرمز هم مسافر باید حتماً تست کرونای منفی، حداکثر 3 تا 4 روز قبل داشته باشد و در غیر این صورت حق فروش بلیت و حق سفر وجود ندارد.

رئیسی با بیان اینکه برای اتوبوس، هواپیما و قطار علاوه بر تست، محدودیت ظرفیت قائل شدیم، اضافه نمود: هواپیما باید حداکثر تا 60 درصد ظرفیت و قطار و اتوبوس تا 50 درصد ظرفیت خود مسافر سوار نمایند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

آخرین اخبار مالی را از کانال تلگرام وبلاگ آموزش شبکه دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز

به "جزئیات محدودیت تردد در نوروز 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات محدودیت تردد در نوروز 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید