بزرگ ترین اشتباه هنگام خوردن ماست که نمی دانستید

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، بعضی معتقدند این آب نباید مصرف گردد و بعضی دیگر از خواص بی شمار آن می گویند. بالاخره با آب سطح ماست چه کنیم؟

بزرگ ترین اشتباه هنگام خوردن ماست که نمی دانستید

به گزارش برنا، در خصوص نگه داشتن یا دور ریختن آب روی ماست باور های مختلفی وجود دارد. برخی معتقدند این آب نباید مصرف گردد و برخی دیگر از خواص بی شمار آن می گویند.

در خیلی مواقع این آب را در سینک ظرفشویی خالی می کنیم که در ادامه خواهید فهمید چرا نباید این اشتباه را مرتکب شد.

نکته ای که درباره آب انداختن ماست باید بدانید این است که آب ماست همان سرم شیر است و ارزش غذایی فراوانی داشته و سرشار از پروتئین و ویتامین های گروه B است.

بار ها و بار ها پیش آمده که ماستی را باز کردید و با صحنه ای آشنا روبرو شدید، مایعی که روی ماست ایستاده است. در چنین موقعیتی دو انتخاب دارید: ماست را بهم بزنید تا این مایع با آن میکس گردد، یا مایع را در سینک ظرفشویی خالی کنید.

با اینکه شاید برای برخی از ما این مایع ناخوشایند باشد، ولی باید یک قاشق به دست بگیریم و این مایع را در ماست میکس کنیم.

این مایع به نام وی شناخته می گردد. با وجود اینکه عمدتا شامل آب است، وی مقداری پروتئین، پتاسیم و کلسیم نیز دارد. میکس کردن وی با ماست نه تنها خاصیت مواد مغذی ماست را بالا می برد بلکه ماست را به شکلی خامه ای در می آورد.

اگر اصلا دوست ندارید وی را ببینید و سپس هم بزنید می توانید این کار را بکنید: درست مانند آبمیوه که قبل از باز کردنش آن را تکان می دهید ماست را نیز قبل از اینکه درش را باز کنید تکان دهید. حالا وقتی ماست را باز می کنید عملیات میکس اجرا شده است.

منبع: فرارو

به "بزرگ ترین اشتباه هنگام خوردن ماست که نمی دانستید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگ ترین اشتباه هنگام خوردن ماست که نمی دانستید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید