بایدها و نبایدهای خرید نوروزی آنلاین

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بایدها و نبایدهای خرید نوروزی آنلاین را تشریح کرد.

بایدها و نبایدهای خرید نوروزی آنلاین

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا در مصاحبه با فارس به مبحث خریدهای نوروزی آنلاین اشاره و گفت: خریدهای آنلاین از جمله موضوعاتی است که امروزه به واسطه شیوع ویروس کرونا بیش از پیش مورد استفاده کاربران قرار می گیرد و در این میان دانستن نکات و توصیه های کاربردی برای داشتن یک خرید اینترنتی ایمن بسیار ضروری است.

وی گفت: شهروندان ضروری است که قبل از خرید از فروشگاه اینترنتی، اعتبار آن فروشگاه را به وسیله سایت نماد اعتماد الکترونیکی آنالیز نمایند.

سرهنگ رجبی توضیح داد: افراد ترجیحا از یک کارت بانکی مجزا با موجودی محدود برای خریدهای اینترنتی خود بهره ببرید تا در صورت افشای احتاقتصادی اطلاعات کارت، امکان برداشت مبالغ هنگفت از حساب شما وجود نداشته باشد.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: در هنگام ثبت اطلاعات اقتصادی و کارت بانکی خود حتما به آدرس درگاه پرداخت دقت داشته تا در دام صفحات جعلی و فیشینگ قرار نگیرید.

این مقام پلیس فتا ادامه داد: در صورتی که قسط دارید یک اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید.

وی اظهار داشت: در هنگام عضویت و استفاده از سایت از رمزهای عبور قوی و طولانی بهره ببرید که به سادگی قابل حدس زدن نیستند.

منبع: جام جم آنلاین

به "بایدها و نبایدهای خرید نوروزی آنلاین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدها و نبایدهای خرید نوروزی آنلاین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید