13 رفتاری که موجب پیری می گردد

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، کار های پر استرس و شرایط مالی هم مزید بر دلیل شده است که شما احساس کنید زودتر از آنچه باید، پا به سن گذاشته اید.

13 رفتاری که موجب پیری می گردد

متخصصان سعی می نمایند شتاب فرایند پیر شدن افراد را کاهش دهند، اما دلیل های اصلی را بر می شمارند که باعث می گردد شما زودتر احساس پیری کنید.

شما چندین وظیفه برعهده دارید

چندین کار را با هم بر عهده می گیرید و به خودتان فشار می آورید. مردم فکر می نمایند این کارخوبی است، اما باید بدانید استرس بیش از حدی که به شما وارد می نماید موجب فرسودگی شما می گردد.

بهتر است روی یک کار متمرکز شوید و آن را به انتها برسانید. این که شما بتوانید چند کار را همزمان انجام دهید، شاید باعث افتخار شما بگردد، اما به سلامتی شما آسیب می رساند.

شما کم تر از 5 ساعت در شبانه روز میخوابید

خوابیدن در طول شبانه روز حدود هفت ساعت بهینه است. اگر علائم کمبود خواب دارید، زودتر به رختخواب بروید تا انرژی روزانه بیشتری داشته باشید و کندی فکر، مسائل توجه و یا افزایش وزن به سراغتان نیاید.

شما به ندرت از خوردن دسر دوری می کنید

گذشته از این که اضافه وزن در بدن یکی از عواملی است که شما مسن تر دیده شوید، متخصصان پوست و مو معتقدند قند باعث آسیب زدن به الیاف پروتئین در سلول های بدن می گردد.

این اتفاق می تواند باعث از بین رفتن درخشندگی، افزایش خطوط ریز و چین و چروک می گردد. اگر می خواهید درخشش صورت خود را حفظ کنید، قند های شیرین را کم تر مصرف کنید.

شما بیش از حد به تلویزیون علاقه دارید

درست است که همه ما به سریال تماشا و فیلم تماشا علاقه داریم. اما اگر مدام خودمان را به تلویزیون بچسبانیم اتفاق خوبی در انتظارمان نخواهد بود.

افرادی که به طور میانه شش ساعت در روز به تماشای تلویزیون می دازند پنج سال از هماتایان خود کم تر زندگی می نمایند. هنگامی که شما بیش از 30 دقیقه می نشینید، بدن شما قند را به سلول ها می سژارد و این کار باعث اضافه وزن شما می گردد. اگر هم تلویزیون می بینید، هز 30 دقیقه یک بار بلند شوید و چند قدم پیاده روی کنید.

از کرم استفاده نمی کنید

پوست اطراف چشم از پوست بقیه صورت نازک تر است و سریع تر افزایش سن را نشان می دهد. مرطوب نگاه داشتن ناحیه چشم می تواند سال ها شما را مسن تر نشان دهد. کرم های چشم حاوی ویتامین A است. نرم نماینده ها و مرطوب نماینده هایی که رطوبت، آنتی اکسیدان، هیالورونیک اسید و ویتامین سی دارد.

فقط در تعطیلات از کرم ضدآفتاب استفاده می کنید

به سفر می روید و از کرم ضدآفتاب استفاده می کنید، اما روزمره را فراموش می کنید. در روز شما رانندگی می کنید و یا پیاده بعضی راستا ها را طی می کنید و یکی از دلیل های پیری زودرس استفاده نکردن از ضدآفتاب است. حتی وقتی هوا ابری و بارانی است اشعه آفتاب پابرجاست و باید از ضدآفتاب بهره ببرید.

شما بیشتر روز را می نشینید

همه ما در خصوص خطرات ناشی از سبک زندگی بی تحرک می دانیم. افرادی که بیشتر روز های خود را روی یک جایگاه می گذرانند، در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

تحقیقات ژورنال پزشکی ورزشی انگلیس نشان داد که افرادی که زندگی فعالی دارند 10 الی 13 سال بیشتر زندگی می نمایند.

بیش از حد آرایش می کنید

آرایش بیش از حد، به ویژه فرآورده های روغنی، منافد شما را مسدود می نماید. مواد شیمیایی تحریک نماینده و مواد الکی روغن طبیعی پوست را خشک می نماید و باعث خطوط و چروک های زودرس می گردد.

هر نوع چربی را از رژیم غذایی خود حذف می کنید

بسیاری از چربی ها برای حفظ سلامت و ظاهر جوان ضروری است. اسید های چرب امگا3 باعث سلامت قلب می شوند و در ماهی های روغنی مانند ماهی سالمون و ماهی خال خالی و بعضی آجیل ها مانند گردو و دانه های کتان وجود دارد.

این مواد غذایی از چین و چروک جلوگیری می نماید و باعث تقویت سلامت قلب و مغز می گردد. آموزشگاه تغذیه و رژیم غذایی توصیه می نماید حداقل هفته ای دوبار در وعده های غذایی خود ماهی قرار دهید.

با صورت روی بالش می خوابید

خوابیدن روی صورت می تواند باعث ایجاد چین و چروک و تسریع پیری گردد. بافت پیوندی و کلاژن موجود در صورت شما در این حالت تضعیف می گردد. این خطوط می تواند دائمی گردد.

خانه را بیش از حد گرم می کنید

گرم کردن خانه در فصل سرما بسیار فریبنده است، اما این کار رطوبت هوا را از بین می برد. این کار در نتیجه باعث ایجاد پوست خشک و ملتهب می گردد. به مرور این کار موجب افزایش پیری می گردد.

منبع: cookinglight

منبع: فرارو

به "13 رفتاری که موجب پیری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "13 رفتاری که موجب پیری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید