نقاشی در مورد امام جواد محمدتقی (ع)

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، خبرنگاران | سرویس سرگرمی - امام جواد(ع) امام نهم شیعیان و فرزند امام رضا(ع) بوده و ولادت امام محمدتقی(ع) در دهم ماه رجب واقع شده است. از میان خصوصیات اخلاقی امام جواد(ع) سخاوتمندی ایشان بسیار مشهور است. در مطلبی که پیش روی شماست، مجموعه ای از نقاشی های متنوع درباره امام جواد (ع) گردآوری کرده ایم. بچه ها می توانند از این تصاویر ایده گرفته و خودشان نقاشی بکشند. برای بچه ها در سنین پایین تر پرینت نقاشی های سیاه و سفید را بگیرید تا آنها را رنگ آمیزی کنند، این کار هم قدرت بچه ها در رنگ آمیزی را بالا می برد و هم باعث ایجاد عشق و علاقه به امامان می شود.

نقاشی در مورد امام جواد محمدتقی (ع)

مجموعه تصاویر امام جواد (ع)

❆❆❆

❆❆❆

❆❆❆

❆❆❆

❆❆❆

روزی مأمون خلیفه عباسی به همراه برخی از اطرافیان خود به قصد شکار عزیمت کرد. پیش از آن که آنان از شهر خارج شوند، در راستا راه به چند کودک برخورد کردند که مشغول بازی بودند. همین که بچه ها چشمشان به خلیفه عباسی و همراهانش افتاد، همگی فرار کردند و کسی باقی نماند مگر یک نفر از آن ها که آرام در کناری ایستاد.

چون مأمون چنین دید، بسیار تعجب کرد از این که تمامی بچه ها هراسان فرار کردند و فقط یک نفرشان آرام ایستاده است و هیچ ترس و وحشتی در او راه نیافت. پس با حالت تعجب نزدیک آن کودک 9 ساله رفت و نگاهی به او کرد و گفت: ای پسر! چرا این جا ایستاده ای و چرا همانند دیگر بچه ها فرار نکردی؟

آن کودک با متانت و شهامت پاسخ داد: ای خلیفه! دوستان من چون ترسیدند، گریختند و کسی که خوش گمان باشد هرگز نمی هراسد.

سپس در ادامه سخن اضافه نمود: اساساً کسی که مرتکب خلافی نشده باشد، چرا بترسد و فرار کند؟! و ضمناًً از جهتی دیگر، راه وسیع است و خلیفه با همراهانش نیز می توانند از کنار جاده عبور می نمایند؛ و من هیچ گونه مزاحمتی برای آنها نخواهم داشت.

خلیفه با شنیدن این سخنان با آن بیان شیرین و شیوا، از آن کودک خوش سیما در شگفت قرار گرفت؛ و چون نام او را پرسید؛

جواب داد: من محمّد جواد، فرزند علی بن موسی الرّضا علیه السلام هستم.

❆❆❆

رنگ آمیزی نقاشی امام جواد (ع) برای بچه ها

❆❆❆

❆❆❆

❆❆❆

❆❆❆

❆❆❆

❆❆❆

❆❆❆

❆❆❆

❆❆❆

❆❆❆

❆❆❆

❆❆❆

❆❆❆

نقاشی بچه ها برای امام جواد (ع)

❆❆❆

❆❆❆

❆❆❆

در انتها امیدواریم مجموعه نقاشی امام جواد (ع) با رویکرد ولادت ایشان برای شما مفید بوده باشد. میزان رضایت خود از این مجموعه را از طریق ارسال نظر با ما در میان بگذارید.

منبع: setare.com

به "نقاشی در مورد امام جواد محمدتقی (ع)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقاشی در مورد امام جواد محمدتقی (ع)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید