سه هزار و 533 دادخواست کارگری و کارفرمایی استان مرکزی رسیدگی شد

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: سه هزار و 553 دادخواست کارگری و کارفرمایی این استان سال جاری در هیات های تشخیص و حل اختلاف آنالیز شد.

سه هزار و 533 دادخواست کارگری و کارفرمایی استان مرکزی رسیدگی شد

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعیاستان مرکزی،محمدتقی آبایی اضافه نمود: دعاوی مطروحه درهیات های تشخیص استان ازطریق سامانه جامع روابط کار و دعاوی مطروحه در مراجع حل اختلاف کار شهرستان های خمین اراک و ساوه آنالیز می گردد.

وی اظهار کرد: 2 هزار و 766 دادنامه الکترونیکی سال جاری در استان مرکزی اجرا شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: این استان 307 هزار و883 بیمه شده اصلی تامین اجتماعی دارد و 11 هیات تشخیص و هشت هیات حلاختلاف در این استان فعال است.

آبایی بیان نمود: به طور میانگین رسیدگی به اختلاف های کارگری و کارفرماییدر هیات تشخیص این استان 19 روز و در هیات حل اختلاف 20 روز است.

وی ادامه داد: راه اندازی سامانه جامع روابط کار، اقدامی در راستای توسعهخدمات دولت الکترونیکی و تسهیل گری و شفافیت است که در صرفه جویی وقت وهزینه کارگر و کارفرما نقش موثری دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی بیان نمود: کارگران وکارفرمایان برای استفاده از این سامانه باید یک بار به دفاتر پیشخوان دولتمراجعه نمایند تا هویت آنان تایید گردد و نام کاربری و رمز عبور دریافت نمایند.

آبایی گفت: ثبت قراردادهای کار و تمامی مراحل دادرسی کار از طرح دادخواستتا معین وقت رسیدگی، ارایه لوایح مربوط و ابلاغ رای به وسیله این سامانهانجام می گردد.

وی اضافه نمود: این سامانه با ثبت دقیق اطلاعات هر رای، تعارف ها و مسایلیکه در زمینه قومی و منطقه ای وجود دارد را برطرف نموده و با توجه به ضرورتحضور و امضای الکترونیکی اعضا، مشکل حاضر نشدن آنان در هیات های حل اختلاف ورسیدگی به دعاوی را نیز حل نموده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی مطرح نمود: این سامانه سوابقافراد را در پرونده الکترونیکی ذخیره و مشکل مفقود شدن مدارک را نیز حلنموده است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "سه هزار و 533 دادخواست کارگری و کارفرمایی استان مرکزی رسیدگی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه هزار و 533 دادخواست کارگری و کارفرمایی استان مرکزی رسیدگی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید