خبرنگاران سخنگوی پنتاگون: به شراکت دفاعی با عربستان سعودی متعهدیم

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، تهران- خبرنگاران- شان رابرتسون، سخنگوی پنتاگون اظهار داشت؛ آمریکا به شراکت دفاعی طولانی مدت با عربستان متعهد است.

خبرنگاران سخنگوی پنتاگون: به شراکت دفاعی با عربستان سعودی متعهدیم

به نوشته روز پنجشنبه روزنامه الشرق الاوسط، رابرتسون اضافه نمود: واشنگتن به قراردادهای بلندمدت دفاعی با عربستان سعودی متعهد بوده و میخواهد تا قابلیت های دفاع هوایی را در منطقه تقویت کند.

وی گفت: نیروهای آمریکایی قابلیت های قدرتمند خود را در عرصه عملیات از جمله در دفاع هوایی حفظ می نمایند تا در صورت احتیاج به هرگونه شرایط اضطراری مرتبط با ایران بپردازند.

سخنگوی پنتاگون افزود: به کار با جامعه جهانی و نیروهای مسلح سعودی برای تقویت قابلیت دفاع هوایی منطقه ای ادامه می دهیم و این یک کوشش چندجانبه و طولانی مدت است.

رابرتسون ادامه داد: شراکت دفاعی آمریکا و سعودی یک شراکت طولانی مدت محسوب می گردد و شامل مجموعه ای از همکاری ها در زمینه، تروریسم، امنیت دریایی و دفاع هوایی می گردد.

این در حالی است که پیش تر نشریه وال استریت ژورنال نوشته بود؛ آمریکا ضمن خارج کردن سامانه های ضدموشکی پاتریوت از عربستان، در حال آنالیز کاهش حضور نظامی در این کشور است.

این نشریه در گزارش خود نوشت: آمریکا دو اسکادران از جت های جنگنده خود را از عربستان خارج نموده و در حال انتقال چهار سامانه دفاع موشکی پاتریوت خود از این کشور است.

به نوشته وال استریت ژورنال، آمریکا همچنین در حال آنالیز کاهش ظرفیت های نظامی خود در عربستان است که به معنای سرانجام حضور چشمگیر نظامی واشنگتن در این کشور است.

چند مقام آمریکایی به این نشریه گفتند که واشنگتن چهار سامانه دفاع موشکی پاتریوت را به همراه ده ها نیروی نظامی خود که پس از حمله به تأسیسات نفتی آرامکو در شرق عربستان به این کشور گسیل شده بودند، خارج می نماید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران سخنگوی پنتاگون: به شراکت دفاعی با عربستان سعودی متعهدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سخنگوی پنتاگون: به شراکت دفاعی با عربستان سعودی متعهدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید