خبرنگاران تغییر اقلیم، کمبود آب و توسعه بیابان سه چالش اصلی منابع طبیعی است

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، همدان- خبرنگاران- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: تغییرات اقلیمی، کمبود آب شیرین و بیابانی شدن سه چالش عظیم منابع طبیعی است که این مسائل نتیجه کم توجهی مردم، مصرف بالای انرژی و نبود آموزش های لازم در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی است.

خبرنگاران تغییر اقلیم، کمبود آب و توسعه بیابان سه چالش اصلی منابع طبیعی است

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، اسفندیار خزائی روز یکشنبه در نشست هم اندیشی راهکارهای همکاری، حفظ و حراست از منابع طبیعی با جمعیت هلال احمر همدان، اضافه کرد: باید فرهنگ توجه به منابع طبیعی در جامعه نهادینه گردد تا همه مردم در قبال منابع طبیعی احساس مسوولیت نمایند.

وی با بیان نقش اثرگذار جمعیت هلال احمر در برنامه های منابع طبیعی و اجرای طرح های کاشت نهال و اطفای حریق در عرصه های منابع طبیعی، از آمادگی این مجموعه برای همکاری مشترک آموزشی با هلال احمر و جذب همیاران طبیعت اطلاع داد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان، امید آفرینی در زمان بروز بحران را از ویژگی های برجسته هلال احمر دانست و ادامه داد: هلال احمر با نیروهای آموزش دیده و توانمند یاری حال منابع طبیعی در زمان بروز حادثه به ویژه در مناطق سخت گذر است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان نیز دراین جلسه گفت: اقدام های شاخص منابع طبیعی در راستای حفظ آب و خاک استان، این نهاد را در خط اول حفظ انفال، طبیعت و فضای سبز قرار داده است.

علی سنجربگی اضافه کرد: هلال احمر در کارگروه مدریت بحران همکار منابع طبیعی به شمار می رود بنابراین هلال احمر حفظ و حراست از منابع طبیعی را یک گام در پیشگیری از بحران زیست محیطی و بلایای طبیعی می داند.

سنجر بگی ادامه داد: خانه های هلال در روستاها ظرفیت مناسبی برای حفاظت از منابع طبیعی است و هلال احمر آمادگی همکاری در این مراکز با منابع طبیعی را دارد.

استان همدان دارای 905 هزار هکتار اراضی ملی است که 822 هزار هکتار آن را مراتع تشکیل می دهد، این استان همچنین دارای 44 هزار و 737 هکتار جنگل طبیعی، دست کاشت، پارک و ذخیرگاه جنگلی است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تغییر اقلیم، کمبود آب و توسعه بیابان سه چالش اصلی منابع طبیعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تغییر اقلیم، کمبود آب و توسعه بیابان سه چالش اصلی منابع طبیعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید