تاکید نخست وزیر عراق بر لزوم حفاظت از مراکز دیپلماتیک

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در دیدار با سفرای 25 کشور خارجی در بغداد بر اهتمام کشورش برای اعمال حاکمیت قانون، انحصار سلاح در دست دولت و حفاظت از هیات ها و مراکز دیپلماتیک تاکید کرد.

تاکید نخست وزیر عراق بر لزوم حفاظت از مراکز دیپلماتیک

دفتر نخست وزیری عراق امروز (چهارشنبه) گفت که سفیران 25 کشور دوست و برادر در بغداد به درخواست خود و برای بررسی تحولات اخیر در عراق به ویژه امنیت هیات های دیپلماتیک با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق دیدار کردند.

نخست وزیر عراق با تأکید بر اینکه عاملان حملات به کنندگی های دیپلماتیک به دنبال بی ثبات کردن عراق و تخریب روابط منطقه ای و بین المللی بغداد هستند، بر اجرای قانون، انحصار سلاح در دست دولت و محافظت از کنندگی ها و مقرهای دیپلماتیک تاکید کرد.

الکاظمی بیان نمود که این حملات فقط مکان های دیپلماتیک را هدف قرار نمی دهد بلکه شهروندان بی گناه از جمله بچه ها را نیز هدف می گیرد بنابراین دستگاه های امنیتی مصمم هستند که به این شرایط سرانجام دهند و اقدامات لازم را برای دستیابی به این هدف آغاز کرده اند.

وی تاکید کرد که قانون شکنانی که سعی می کنند به وجهه عراق و تعهدات بین المللی آن آسیب وارد کنند از انگیزه های غیر ملی الهام می گیرند و به اراده ملت عراق و مراجع دینی، سیاسی و فرهنگی که بر سر خطرناک بودن اقداماتشان اجماع دارند، بی احترامی و بی توجهی نشان می دهند.

نخست وزیر عراق گفت که ملت و دولت عراق با این حملات مقابله خواهند کرد و بر اساس عرف دیپلماتیک همان گونه که در طول تاریخ عمل کرده از مهمانان خود حفاظت خواهند کرد و صفحه درگیری ها، تروریسم و بازگشت به چالش های اقتصادی، اجتماعی و نیازهای توسعه ای را خواهند بست.

بیانیه دفتر نخست وزیر عراق افزوده سفیران خارجی حاضر نیز در سخنانی جداگانه بر حمایت از کشور و ملت عراق و احترام به حاکمیت آن، سعی برای گفت وگو در جهت تحقق صلح و ثبات و تضمین دوستی و همکاری تاکید و نسبت به افزایش حملات علیه اماکن دیپلماتیک با موشک و انفجار در جهت کاروان های دیپلماتیک ابراز نگرانی کردند و این حملات را برای دیپلمات ها و شهروندان غیرنظامی عراق خطرناک دانستند.

سفرای کشورهای خارجی ضمن استقبال از اقدامات دولت عراق برای جلوگیری از این حملات و پیگرد عاملان آن و تشدید اقدامات امنیتی، حمایت خود را از اقدامات امنیتی بیشتر برای تامین امنیت بغداد و امنیت اماکن دیپلماتیک در جهت ادامه حمایت این کشورها و جامعه بین المللی از عراق و توسعه روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با عراق گفتند. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "تاکید نخست وزیر عراق بر لزوم حفاظت از مراکز دیپلماتیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید نخست وزیر عراق بر لزوم حفاظت از مراکز دیپلماتیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید