ادعای رویترز مبنی بر تهدید ایران در پی کوشش ضد ایرانی آمریکا در جلسه شورای حکام

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، تهران (پانا) - رویترز در خبری مدعی شده به نامه ای از جمهوری اسلامی ایران دست یافته که در آن تهران اقدام آمریکا مبنی بر پیشبرد موضع ضدایرانی در جلسه آینده شورای حکام را ویران گر توصیف نموده و آن را پایانی بر تفاهم مشترک ایران و آژانس اتمی دانسته است.

ادعای رویترز مبنی بر تهدید ایران در پی کوشش ضد ایرانی آمریکا در جلسه شورای حکام

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، جمهوری اسلامی ایران این هفته همکاری های خود با آژانس بین المللی انرژی اتمی را کاهش داد و به تدابیر نظارتی اضافی که ذیل توافق هسته ای 2015 با قدرت های دنیا اعمال شده بودند انتها داد.

ایالات متحده در نامه ای به اعضای شورای حکام پیش از نشست فصلی هفته آینده خواهان قطعنامه ای شد که در آن شورای حکام نگرانی عمیقی خود نسبت به همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی ابراز می کرد.

این نامه که به دست رویترز رسیده است از شورای حکام می خواست که ایران را به معکوس کردن تخطی هایش فرابخواند و از جمهوری اسلامی بخواهد که با آژانس اتمی همکاری داشته باشد تا توضیحاتی درخصوص چگونگی پیدا شدن ذرات اورانیوم در سایت های قدیمی و اعلام نشده ارائه دهد.

این خبرگزاری مدعی شد: ایران نیز در نامه ای که به دیگر کشورها فرستاده و به دست رویترز رسیده است، نوشته است، ایران چنین اقدامی را ویرانگر قلمداد می نماید و آن را به منزله انتها تفاهم مشترک آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران در تاریخ 21 فوریه 2021 می پندارد.

به ادعای رویترز، ایران در نامه خود با اشاره به اینکه این اقدام پیچیدگی های بیشتری را در رابطه با برجام ایجاد می نماید اضافه نمود که آلمان، انگلیس، فرانسه و آمریکا برنامه های خود را درخصوص این قطعنامه فاش نموده اند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ادعای رویترز مبنی بر تهدید ایران در پی کوشش ضد ایرانی آمریکا در جلسه شورای حکام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای رویترز مبنی بر تهدید ایران در پی کوشش ضد ایرانی آمریکا در جلسه شورای حکام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید