احیای ریمل خشک شده با 5 راه چاره ساده

به گزارش وبلاگ آموزش شبکه، اگر ریمل خشک شده و غیر قابل استفاده دارید آن را دور نیندازید و حتما ابتدا شگرد های توضیح داده شده در این مقاله مانند استفاده از چای داغ یا روغن بادام را برای بهبود ریمل خود امتحان کنید.

احیای ریمل خشک شده با 5 راه چاره ساده

وبلاگ آموزش شبکه | سرویس خانه داری - ریمل یکی از پر کاربردترین لوازم آرایشی است که در بین خانم ها بسیار محبوب است و به همین دلیل خیلی زود تمام می گردد. امروزه که برای تهیه هر کدام از لوازم آرایش باید هزینه های زیادی بپردازیم ریمل هم از این قضیه مستثنا نیست و معمولا از گران قیمت ترین لوازم آرایشی به حساب می آید. اگر شما هم یک ریمل خوب و گران قیمت دارید و به دنبال روشی هستید تا به یاری آن ریملی که استفاده زیادی از آن ننموده اید و خشک شده را دوباره نو کنید حتما از ترفند های زیر بهره ببرید. (Dried Mascara)

راه حل استفاده دوباره از ریمل خشک شده

1. آب گرم

اولین راه حلی که می توانید بهره ببرید این است که ریمل خود را داخل یک لیوان آب گرم گذاشته و چند دقیقه ای صبر کنید. با این کار محتویات داخل ریمل نرم می گردد. سپس آن را بیرون آورده و بازش کنید.

2. قطره چشمی یا محلول پاک کننده

قطره های چشمی یا محلول پاک کننده آرایش دومین یاریی است که بعد از آب گرم می تواند به عنوان برطرف خشکی ریمل مورد استفاده قرار گیرند. کافی است 2 تا 4 قطره را درون ریمل تان ریخته و آن را کامل تکان دهید تا مخلوط گردد.

3. گلاب

روش بعد اضافه کردن چند قطره گلاب است. بعد از افزودن آن به ریمل خود درب ریمل را بسته و آن را خوب تکان دهید تا مواد مخلوط شوند.

بیشتر بدانید: خواص گلاب برای پوست صورت

4. چای داغ

می توانید برای بهبود ریمل خشک شده خود، سه تا چهار قطره چای جوشیده داغ را داخل ریمل بریزید و خوب به هم بزنید و تکان دهید. سپس صبر کنید تا خنک گردد و بهره ببرید.

5. روغن زیتون یا بادام

یکی دیگر از مواد برای برطرف خشکی ریمل، روغن زیتون یا روغن بادام است. کافی است 2 تا 3 قطره روغن زیتون را درون ریمل تان ریخته و آن را خوب تکان دهید. توجه داشته باشید بیشتر از چند قطره نگردد.

نکاتی راجع به ریمل

  • اگر به طور مداوم از ریمل استفاده می کنید برای پیشگیری از خشک شدن آن را در قسمت بالایی یخچال نگهداری کنید تا همواره تازه بماند.
  • حتما قبل از خواب ریمل را با محلول های پاک کننده چشم بشوئید و تمیز کنید.
  • قبل از ریمل زدن با روغن نارگیل یا بادام مژه های خود را چرب کنید و از فرمژه بهره ببرید.
  • بعد از 4 نهایتا 5 ماه استفاده از ریمل آن را دور بیندازید.
  • توجه داشته باشید ریمل می تواند باعث عفونت های چشمی گردد پس آن را با دیگران به اشتراک نگذارید.

و در آخر ...

ریمل ها مخصوصا اگر جنس شان مرغوب نباشد و مدتی هم بدون استفاده باقی بمانند، پس از مدتی خشک و غیر قابل استفاده خواهند شد. اما اگر این رخ داد می توانید با به کارگیری هر کدام از روش های بالا ریمل خشک شده خود را احیا نموده و دوباره مورد استفاده قرار دهید. فقط توجه داشته باشید همه روش های بالا را با هم استفاده نکنید. امتحان یکی دو روش کافی است. اگر بعد از آن باز هم ریمل قابل استفاده نبود حتما آن را دور بیندازید.

اگر شما نیز راه حلی می شناسید که با یاری آن می توان ریمل خشک را احیا و دوباره استفاده کرد، خرسند می شویم آن را به وسیله بخش ارسال نظر در پایین همین صفحه با ما و سایر کاربران وبلاگ آموزش شبکه به اشتراک بگذارید.

منبع: setare.com

به "احیای ریمل خشک شده با 5 راه چاره ساده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احیای ریمل خشک شده با 5 راه چاره ساده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید